Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÁ VLÁDA

  Fiala: Prezident jmenoval vládu, která se zapíše do dějin ČR jako první politicky polokomunistická vláda po roce 1989

  28.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman jmenoval novou vládu a reakce opozičních politiků na sebe nenechaly dlouho čekat. Ostře novou vládu kritizuje například ODS. Podle politiků z této strany teď Českou republiku nic dobrého nečeká.

  Udženija, Fiala, Stanjura lupa
  A. Udženija, P. Fiala i Z. Stanjura ostře kritizují novou vládu | ODS

  Prezident jmenoval podle šéfa ODS Petra Fialy vládu, která se zapíše do dějin ČR jako první politicky polokomunistická vláda po roce 1989 - jak programem, tak personálním složením. ODS podle něj nevysloví důvěru takovéto vládě, protože nesouhlasí s jejím složením, programem, ani tím, jakým způsobem vznikala.  

  Pohledem občana je to vláda bobtnajícího a autoritářského státu, která bude dál omezovat svobody a rozmělňovat odpovědnost, říká Alexandra Udženija.
   

   

  „Je zde mnoho důvodů, proč by tato vláda neměla získat důvěru od žádné demokraticky smýšlející politické strany, za ODS uvedu alespoň tři základní. Vláda je nekompletní, ministerstvo zahraničí patří k pěti nejdůležitějším resortům. Vláda má problematické personální složení, příkladem je třeba obsazení ministerstva dopravy či spravedlnosti. A za třetí jejím premiérem je trestně stíhaná osoba, a proto nelze s jistotou předpokládat, že trestní řízení za těchto okolností bude probíhat objektivně a nestranně," prohlásil Fiala. Andrej Babiš v minulosti opakovaně sliboval, že jeho vláda bude vládou odborníků, připomenul předseda ODS. „Realita však zřetelně ukazuje, že hlavní kvalifikací pro ministra v nové polokomunistické vládě musí být loajalita vůči Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. To je špatná zpráva pro celou Českou republiku," doplnil Fiala.

   

  První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija také nešla pro ostrá slova daleko. „Pohledem občana je to vláda bobtnajícího a autoritářského státu, která bude dál omezovat svobody a rozmělňovat odpovědnost. Své miliardové sliby nedokáže ufinancovat jinak, než že sáhne hlouběji do kapes daňových poplatníků, nebo se bude neodpovědně zadlužovat," uvedla politička. Pohledem podnikatelů a živnostníků je to podle ní vláda pro velké a proti malým. „Korporacím bude ve velkém dál přisypávat dotační cukr. Malým živnostníkům bude naopak i nadále nad hlavou práskat bičem tuhé regulace a omezovat jejich svobodu podnikání. ODS bude i nadále tvrdě hájit živnostníky, malé a střední podnikatele a bránit je před represí a šikanou a budeme i nadále prosazovat zjednodušení a snížení daní a budeme tvrdě hájit omezování svobody od této polokomunistické vlády," dodala Udženija.

   

  Ke komentářům se přidal i předseda Poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. „Jmenování vlády také přineslo nové otázky. Ta hlavní se týká toho, jestli její členové byli jmenovaní v souladu s Ústavou. Premiér by měl jasně říct, jestli panu prezidentovi navrhl pověřit Jana Hamáčka řízením ministerstva zahraničních věcí, nebo Miroslava Pocheho a prezident tak jednal svévolně, což by bylo v rozporu s Ústavou. Vyjádření premiéra, že navrhl Miroslava Pocheho, ale také s prezidentem mluvili o pověření Jana Hamáčka, je mlžením. Česká republika je stále parlamentní, nikoli prezidentskou republikou,“ neodpustil si štiplavou poznámku Zbyněk Stanjura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...