Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STÁTNÍ ROZPOČET

  Pospíšil: Vláda rozhazuje. Až přijde krize, bude to bolet

  27.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Rozpočtové plány představené vládou Andreje Babiše (ANO) jsou fatální a v budoucnu jich budeme těžce litovat, říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Dnes máme to štěstí, že po ekonomické recesi přišlo značné oživení ekonomiky a trhu práce — bohužel zjevně tuto část ekonomického cyklu nevyužijeme, ale dokonce “prokaučujeme”, varuje Pospíšil.

  Pospíšil Jiří lupa
  Jiří Pospíšil varuje před rozpočtovými plány Babišovy vlády | Archiv

  Pro odstrašující případy nemusíme podle Pospíšila chodit moc daleko. "Nebude to poprvé. Vzpomeňte na vládu Vladimíra Špidly, který místo toho, aby využil růst HDP a tím pádem růst příjmů státního rozpočtu, tak sdělil občanům, že ,zdroje jsou´ a jeho vláda nasekala v době růstu vysoké schodky, místo aby připravila republiku na tradiční propad ekonomického výkonu," sdělil předseda TOP 09 s tím, že to pak nutně vedlo k nepopulárním řešením v době propadu a ekonomické krize. "Nepoučeni z historie, činíme znovu to samé, ovšem dost možná v daleko horším provedení," dodal Pospíšil.  

  Babišova vláda není ani vzdáleně schopna nabídnout dlouhodobější strategii, která by myslela na budoucnost, konstatoval Jiří Pospíšil.
   

   

  Babišova vláda podle něj není ani vzdáleně schopna nabídnout dlouhodobější strategii, která by myslela na budoucnost. Její hospodářská politika je zcela nahodilá, podle toho kde chce zrovna získat krátkodobé politické body. "Nehledě na řádově vyší příjmy do státního rozpočtu (v důsledku oživení ekonomiky, se kterým aktuální vláda nikdy nemá co dočinění) zásadně zvyšuje provozní mandatorní výdaje. Přitom není schopná dát na investice ani tolik peněz, kolik jich dávala vláda v době recese v roce 2013," upozornil Pospíšil.

   

  Právě teď, v této době, jsme mohli vyřešit české dluhy, doplnil politik. "Přestat platit zbytečnou dluhovou službu, která občanům ČR nic nepřináší. Bohužel o tuto možnost právě přicházíme. Dojde-li na slova mnohých ekonomů a aktuální růst se obrátí v příštích letech do recese, tak vznikne problém, který je aktuálním mocenským zájmům Andreje Babiše zjevně úplně jedno. Místo toho peníze daňových poplatníků padnou na oltář této marketingové slibotechny," řekl Pospíšil.

   

  Mimochodem neuskutečněné investice jsou podle Pospíšila v podstatě dalším velkým dluhem do budoucna a kupříkladu neschopnost stavět silnice a dálnice v řežii ANO nás bude hořce mrzet. "Jak to dopadá nám společně s ČSSD důkladně předvedli v Praze, která je z hlediska investic a projektů na úplném bodu mrazu. Věřím, že už je víc než zjevné, že celý tento projekt je obrovský podvod na voliče a že máme pořád šanci otočit směr naší republiky z marasmu k pozitvnímu vývoji. Klíčovou ukázkou budou volby na podzim," uzavřel předseda TOP 09.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...