Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SUCHO

  Vrecionová: Sucho v Česku - jak se mu bránit?

  25.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  S cílem přispět k řešení problematiky sucha v české krajině zorganizoval poslanecký klub ODS v prostorách Poslanecké sněmovny odborně-osvětový seminář Sucho v Česku - jak se mu bránit?. Půda v naší zemi nedokáže v dostatečné míře zadržovat vodu, což působí komplikace zemědělcům i celému venkovu. Podle poslankyně ODS a expertky pro zemědělství a venkov Veroniky Vrecionové existuje řešení, jak situaci zlepšit.

  Vrecionová lupa
  Podle Veroniky Vrecionové se dá suchu v zemi bránit | Internet

  Zlepšení současného stavu považuje ODS za jednu ze svých priorit. „Základním předpokladem ke zlepšení situace je podle ODS změna způsobu zemědělského hospodaření, omezení zbytečných záborů zemědělské půdy a rozčlenění současných rozsáhlých nepřerušovaných ploch polí na menší celky prostřednictvím krajinných prvků, jako jsou polní cesty, aleje, skupiny stromů, mokřady, rybníky a další plochy, které umožní vodě z dešťů se do půdy vsáknout,“ řekla Veronika Vrecionová.  

  Suchu zabráníme jedině změnou způsobu zemědělského hospodaření, říká Veronika Vrecionová.
   

   

  Klimatolog Václav Cílek zdůraznil, že je proti dopadům sucha potřeba bojovat na několika úrovních zároveň. Stejného názoru je i generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala, který opakovaně konstatoval, že na žádoucím zvýšení schopnosti naší krajiny zadržovat vodu se musí podílet jak mokřady nebo rybníky, tak i přehrady. Přírodě blízká opatření a technická opatření nelze stavět proti sobě. „ODS je připravena podpořit veškeré legislativní kroky, které povedou ke zlepšení stavu naší krajiny a potažmo i podmínek hospodařících zemědělců v ČR,“ dodala poslankyně.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...