Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  IMIGRANTI

  Rozvoral: Češi nechtějí imigranty, a to i přes hrozbu ztráty peněz z fondů EU!

  18.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Data získaná z posledního výzkum zaměřeného na postoj české veřejnosti k přijímání imigrantů a k situaci spojenou s migrační krizí potvrdila, že naši občané u nás nechtějí žádné imigranty, a to i v případě, že by Česká republika přišla o dotace z Evropských fondů. Tato informace řadu politiků potěšila, včetně Radka Rozvorala (SPD).

  Rozvoral lupa
  Radka Rozvorala výsledky výzkumu CVVM potěšily | Archiv R. Rozvorala

  Naši občané preferují v tomto případě jiné hodnoty než peníze, reagoval na výsledky výzkumu Rozvoral. "Patří mezi ně zajištění jejich bezpečnosti a spokojeného a klidného života v naší zemi. Hnutí SPD o to bude všemi silami a prostředky usilovat," konstatoval politik.  

  Bez ohledu na peníze z EU se Češi v průzkumu vyjádřili jasně - imigranty tu nechtějí, říká Radek Rozvoral.
   

   

  Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zveřejnil na svých webových stránkách výstupy z výzkumu, který se uskutečnil ve dnech 7. – 19. dubna 2018 v rámci projektu Naše společnost a jeho cílem bylo získat a zpracovat data k postoji našich občanů k přijímání imigrantů z oblastí postižených válečným konfliktem, imigrantů z Blízkého východu a severní Afriky a imigrantů z Ukrajiny. Respondentů bylo celkem 1 115 a tvořili je obyvatelé ČR ve věku od 15 let. Dále bylo provedeno srovnání s výzkumem (stejné otázky), který byl realizovaný v roce 2015.  

   

  Uvedená získaná data:

   

  Skoro 3/5 respondentů (58 %) odmítá přijímat imigranty ze zemí postižených válečným konfliktem. Názory respondentů se významně nelišily v závislosti na pohlaví, věk či náboženské vyznání.

   

  Hodnocení situace okolo imigrantů jako bezpečnostní hrozby pro Českou republiku vnímá více jak 2/3 respondentů (68 %) a z pohledu v rámci bezpečnosti Evropy je to dokonce více jak 4/5 respondentů (82 %).

   

  Ohledně přijetí imigrantů z Ukrajiny svůj rozhodný souhlas vyjádřilo 6 % respondentů a k přijetí imigrantů z Blízkého východu a severní Afriky vyjádřil rozhodný souhlas každý padesátý respondent (2 %).

   

  Celkový nesouhlas k přijímání imigrantů z Blízkého východu a severní Afriky z hlediska časového srovnání od roku 2015 vzrostl o 10 %.

   

  Celkový nesouhlas k přijímání imigrantů z Ukrajiny z hlediska časového srovnání od roku 2015 vzrostl o 7 %.

   

  Pouze každý stý respondent (1 %) vyslovil rozhodný souhlas s přijetím imigrantů z muslimských zemí, pokud by jejich nepřijetím hrozila ztráta peněz z fondů EU.

   

  "Provedený výzkum poskytnul zajímavá data, jak naši občané nahlíží na situaci imigrantů. Tak například hrozba ztráty peněz z fondu EU nemá na postoje občanů téměř žádný vliv," dodal Radek Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...