Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BYDLENÍ

  Piráti: Vláda chce zásadně omezit podporu bydlení

  15.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Sněmovna opět neschválila program mimořádné schůze. Připravované omezení podpory bydlení ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí tak neprojednala. Piráti dlouhodobě kritizují nekoordinovaný postup ministerstev a smršť překotných návrhů a novel zákonů v oblasti dostupného a sociálního bydlení.

  Bartoš lupa
  Ivan Bartoš upozorňuje na nedostatky zákona o sociálním bydlení i stavebního zákona | Archiv

  Piráti upozorňují na nedostatky zákona o sociálním bydlení i stavebního zákona. „Mimořádnou schůzi jsme svolali, protože představené verze chystaných novel se bytostně dotknou desítek tisíc lidí. Nenechává nás chladnými, že na ubytovnách v ČR žijí i tisíce dětí. Současně ale kvapné vládní plány neříkají, kam tito lidé půjdou, ba ani to, jak by nová pravidla zvládly úřady práce. V důvodové zprávě bylo uvedeno, že na nové kontroly by vznikly další náklady ve výši 300 milionů Kč,“ řekla místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Olga Richterová.  

  Pokud vláda hodlá dál provozovat ten současný nekoordinovaný chaos, může nás její makání nakonec stát víc než nečinnost vlád předchozích, varuje Ivan Bartoš.
   

   

  Ministerstvo práce a sociálních věcí chce podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše dvěma zásadními novelami zasáhnout do příspěvku na bydlení a do doplatku na bydlení – tedy dvou sociálních dávek, které tvoří zatím jediný ucelený nástroj podpory bydlení chudších částí společnosti. „Jednu z nich pobírá přes 300 tisíc domácností!“ uvedl Ivan Bartoš. Změny, které vláda chystá, považují Piráti za nedotažené a nepropracované. Požadují proto předložení uceleného návrhu opatření pro oblast bydlení, který bude zahrnovat kromě nového zákona o sociálním bydlení minimálně návrh změn zákona o sociálních službách a návrh změn stavebního zákona.

   

  „Je hezké, že vláda maká do roztrhání těla, ale už naše babičky věděly, že práce kvapná málo platná. Novely novel, nenavazující zákony, nepropojené agendy, dočasné změny, změny změn. Pokud vláda hodlá dál provozovat ten současný nekoordinovaný chaos, může nás její makání nakonec stát víc než nečinnost vlád předchozích,“ prohlásil Bartoš. Piráti se tématu dostupného bydlení věnují dlouhodobě a pořádají odborné semináře, na kterých s experty hledají odpovědi na to, kudy ven ze začarovaného kruhu. Další seminář Piratecon: Dostupné bydlení a příležitosti v Praze o využití prázdných budov a brownfieldů pořádají tuto sobotu 16. června na pražském Žižkově.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...