Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZEMĚDĚLSTVÍ

  Pekarová: Chceme vědět, kdo získává dotace EU na úkor malých zemědělců

  14.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  TOP 09 chce řešit absurdní situaci, kdy většinu peněz z evropských dotací určených na rozvoj venkova stát posílá velkým podnikům. Finance přitom měly pomoci malým a středním firmám při modernizaci a inovacích.

  Pekarová, Feri lupa
  Pekarová chce řešit podivné rozdělování dotací zemědělcům, Feri zase zákon o nemocenském pojištění | TOP 09

  Na problém upozornil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Poslanci TOP 09 navrhnou mimořádný bod na schůzi sněmovny, ve kterém budou zákonodárci žádat od ministerstva zemědělství seznam příjemců dotací a také návrh řešení. „Pro TOP 09 je z principu nepřijatelné, aby dotace plynuly velkým konglomerátům místo malým a středním podnikatelům, kteří mají zájem o rozvoj venkova. Zjištění NKÚ ukazují rovněž na netransparentní rozhodování státu při přidělování dotací, které se míjejí účinkem,“ uvedla 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která kvůli problému už interpelovala premiéra.  

  Chceme znát seznam příjemců dotací a dozvědět se, jak chce ministerstvo situaci řešit. Hrozí nám sankce až 7,5 miliard korun, říká Pekarová.
   

   

  TOP 09 podle Pekarové nejde o žádné obstrukce. „Ani nechceme dlouho řečnit. Je ale důležité schválit usnesení, což se dá stihnout za pár minut. Poslanci by měli mít zájem znát seznam příjemců dotací a dozvědět se, jak chce ministerstvo situaci řešit. Zvlášť ve chvíli, kdy České republice hrozí sankce až 7,5 miliard korun od Evropské komise,“ dodala poslankyně.

   

  TOP 09 také nově předložila návrh zákona, který zvyšuje hranici pro odvod zdravotního a sociálního pojištění při dohodě o provedení práce. Z dnešních 10 000 korun by se měla zvýšit na 11 500 korun měsíčně. Pod novelu zákona o nemocenském pojištění, kterou prosazuje poslanec Dominik Feri (TOP 09), se po několikaměsíčním vyjednávání nakonec podepsali poslanci ze sedmi sněmovních klubů. „Vyšší limity budou znamenat vyšší výdělky pro studenty, kteří chodí na brigády, matky, které si přivydělávají na rodičovské dovolené, a také pro pracující důchodce. Hranice pro odvody se neměnila sedm let, nová zohlední alespoň inflaci. Jedná se o jasné pravicové a účinné řešení,“ prohlásil poslanec Dominik Feri. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...