Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MIGRACE

  Skopeček: Dublin IV - jak se ubránit masové migraci

  11.06.2018 08:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanec a místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček ve Sněmovně uspořádal seminář s názvem Dublin IV – jak se ubránit masové migraci. Podle něj Evropská unie migraci stále nezvládá a ani nařízení Dublin IV to nezmění.

  Skopeček lupa
  Evropská unie migraci stále nezvládá, tvrdí Jan Skopeček | ODS

  Cestu ven vidí Skopeček v řešení konfliktů v místě jejich vzniku. „Nesmíme se vzdát suverenity v této principiální věci. Kdo bude a nebude žít na našem území, nemůže být věcí žádných kvót, ale suverénního rozhodnutí našeho státu. Je nepřijatelné, abychom ustoupili pod tlakem vyjednávání o budoucím rozpočtu EU a vyměnili naši suverenitu za například vyšší objem evropských dotací,“ řekl na semináři poslanec Jan Skopeček.  

  Kdo bude a nebude žít na našem území, nemůže být věcí žádných kvót, ale suverénního rozhodnutí našeho státu, říká Jan Skopeček.
   

   

  Východisko z této situace vidí především v řešení konfliktů ve zdrojových zemích nebo vytvářením záchytných center již na severu Afriky: „EU a všechny členské státy by se měly zaměřit především na řešení situace ve zdrojových zemích, aby se místní ekonomické podmínky zlepšovaly a lidé neměli důvod utíkat. To souvisí jak s ekonomickým rozvojem, tak například s podporou vzdělávání,“ poznamenal Skopeček. Na semináři vystoupili i europoslanec Jan Zahradil, ředitelka odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Pavla Novotná, bývalý diplomat Jan Sechter, think-tanky reprezentovali Jiří Weigl z IVK a Ondřej Krutílek z Pravého břehu – Institutu Petra Fialy.

   

  Podle europoslance Jana Zahradila se o změny v azylovém systému snaží architekti evropské integrace, čili zastánci eurofederalismu. Česká republika má dle něj v tomto směru výhodu, protože nevytvořila žádné pobídky pro příchozí migranty. K azylové politice Evropské unie navíc uvedl: „Povinné přerozdělování migrantů na základě kvót zasahuje do jednoho ze základních atributů státu. Rozhodnutí o nakládání s migranty a žadateli o azyl by mělo ležet výhradně v rukou národních orgánů a nikoho jiného. Evropské orgány sice nechtějí přímo nařizovat, co mají státy s lidmi dělat, ale nepřímo jim to vlastně přikazují tím, že vytvoří kvóty.“ Jan Zahradil rovněž dodal, že pokud bychom v této věci prohráli, stojí za to jít s EU do konfliktu.

   

  „Dublin IV sám o sobě není nástrojem pro řešení migrační situace v Evropě, ať už bude zahrnovat kvóty nebo ne. Je nutné reformovat stávající azylový systém tak, aby byl funkční, stabilní a odolný proti zneužívání a krizím,“ sdělila na semináři k Dublinu IV ředitelka odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Pavla Novotná. Ředitel Institut Václava Klause Jiří Weigl se k návrhu vyjádřil takto: „Dublin IV má za cíl vyjmout migrační problematiku z politického rozhodování členských zemí EU a vytvořit byrokratický automat, který umožní měnit národnostní poměry na kontinentě v souladu s levicovou pokrokářskou ideologií.“ Ondřej Krutílek z Pravého břehu – Institutu Petra Fialy zase prohlásil, že ČR by se měla ostře ozvat proti propojování agendy migrace a víceletého finančního rámce pro roky 2021 - 2027.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...