Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PODIVNÉ DOTACE

  TOP 09: Stát musí dotace do sportu rozdělovat transparentně

  08.06.2018 11:00 / politika google+ twitter facebook

  Stát musí financovat sport jasně, prokazatelně a transparentně. TOP 09 důrazně apeluje na zástupce sportovních svazů a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, aby všechny dotace pro oddíly a kluby přidělovali maximálně transparentně a účelně. Politici TOP 09 kritizují zejména neúměrnou dotaci pro sportovní klub Osvětimany, ve kterém figuruje kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

  TOP 09 lupa
  TOP 09 poukázala na podivné dotace pro sportovní klub spojený s kancléřem Mynářem | TOP 09

  Podle TOP 09 je nepřijatelné, aby vedení fotbalového svazu nedokázalo vysvětlit důvod neúměrně vysoké dotace sportovnímu klubu Osvětimany, ve kterém figuruje kancléř prezidenta Vratislav Mynář. „Fakta kolem dotace klubu Osvětimany jsou skandální. Ale ještě více znepokojivá je reakce pánů Pelty a Mynáře, kteří veškerá fakta odmítají a bagatelizuji. To jen svědčí o jejich pocitu nedotknutelnosti, který ale bohužel náš systém stále umožňuje. A to nejen v tomto případě,“ řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva fotbalového klubu Teplice a kandidát na senátora za TOP 09, který míní, že nevysvětlená osvětimanská dotace 800 tisíc korun je velice špatným příkladem pro veřejnost. „Nemůžeme se také divit tomu, že úroveň našeho fotbalu ve srovnání s jinými zeměmi klesá a sponzoři nechtějí takový systém podporovat a lidé mu nemají chuť fandit,“ doplnil Šedlbauer.  

  Kolem kancléře Mynáře je těch pochybností v různých zakázkách nebo kolem dotací už opravdu hodně. Je čas prověřit, jestli tato fakta nezakládají problém s trestní odpovědností, říká Jiří Pospíšil.
   

   

  Podle Šedlbauera detaily týkající se praktik rozdělovaní peněz Fotbalovou asociací ČR (FAČR) jen potvrzují podezření z korupce a zažitý klientelismus ve vedení českého fotbalu, na který FKT Teplice a osobně Pavel Šedlbauer poukazuje už několik let. „Tento nesoulad v dotacích mě nadzvedl ze židle. Pokud dostávají Osvětimany dotaci 800 tisíc, je to velký nepoměr a v Moravském Krumlově bychom pro tyto peníze měli smysluplné využití,“ podotkl také starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09). Připomenul, že v Moravském Krumlově mají tři školy, které mají k dispozici pouze jediné hřiště. „Už asi pátý rok žádám o finance na adekvátní školní hřiště a za celou dobu jsme na něj peníze nedostali. Navíc máme tři mužské a šest mládežnických týmů, na které jsme dostali pro všechny na letošní rok příspěvek pouhých 130 tisíc korun. To pro nás například znamená, že si vůbec nemůžeme dovolit platit trenéry, kteří proto pracují prakticky zadarmo, což je dlouhodobě neudržitelné,“ dodal Tomáš Třetina.

   

  Zájmem české společnosti musí být zvýšení atraktivity sportu pro děti a mládež. Podle TOP 09 proto stát potřebuje jednoduchá a transparentní pravidla pro financování sportu. Dotace by měly jít přímo jednotlivým sportovním klubům a oddílům, bez různých vlivů nebo zásahů prostředníků. „Kolem osoby kancléře Mynáře je těch pochybností v různých zakázkách nebo kolem dotací už opravdu hodně. Je čas prověřit, jestli tato fakta nezakládají problém s trestní odpovědností,“ uzavřel předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...