Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  LINIOVÉ STAVBY

  Polanský: Novela zákona o dopravní infrastruktuře má slabiny

  07.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Na Hospodářském výboru byl projednán návrh novely, která má dočasně suplovat zákon o liniových stavbách. Ten vláda sice slíbila v programovém prohlášení, ale nezahrnula ho do dokumentu Národní program reforem. Poslanec Ondřej Polanský (Piráti) ale upozornil na několik slabin.

  Polanský lupa
  V případě novely zákona o dopravní infrastruktuře je nutná obezřetnost, říká Ondřej Polanský | Piráti

  V případě novely zákona o dopravní infrastruktuře je třeba postupovat se vší obezřetností, může být totiž na dlouho jediným vypracovaným dokumentem pro potřeby liniových staveb, upozornil Polanský. Navrhovaná řešení v podobě mezitimního rozhodnutí a práva vstupu na pozemek při průzkumných pracích mají ale podle něj slabiny.  

  Aktuální znění návrhu zákona o výstavbě infrastruktury zanáší právní nejistotu, varuje Ondřej Polanský.
   

   

  Zatímco v Německu, které je dáváno za příklad, je plán potřeb vypracován a doplňován průběžně a dle předem připravených postupů a kritérii, v ČR z důvodu absence liniového zákona není ani možné seznam prioritních staveb vytvořit. "To může v budoucnu přinést mnoho právních nejasností. Navíc i v případě vstupu na pozemky je inspirace Německem patrná jen na silovém nástroji státu. Proto jsme chtěli, aby došlo k doplnění novely o stanovení povinností investora při průzkumných pracích a ochranu vlastníků, které aktuální návrh odráží jen částečně," konstatoval Polanský.

   

  Krom těchto dvou základních pilířů novela obsahuje velké množství změn, které lze podle Polanského hodnotit pozitivně, jako například možnost směny pozemku či zvýšení minimální náhrady. Samostatnou kapitolou je zahrnutí energetické infrastruktury. Piráti odmítají plošnou aplikaci zákonů na dopravní i energetickou infrastrukturu, která pro svou specifičnost vyžaduje vlastní paragrafové znění.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...