Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  CÍRKEVNÍ NÁHRADY

  Zdechovský: Bude KSČM žádat po politických vězních peníze za stravu a ošacení?

  06.06.2018 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Komunisté chtějí zdanit církevní náhrady a podmínili tím svou podporu vládě. To ovšem spoustu politiků pořádně zvedlo ze židle. Například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) prohlásil, že je to nehorázné a neslýchané.

  Zdechovský Tomáš lupa
  Požadavky komunistů zdanit církevní náhrady Tomáše Zdechovského naštvaly | Archiv

  V souvislosti s požadavkem komunistů se na české politické scéně zvedla velká vlna odporu. "Představte si, že vám někdo ukradne auto a roky ho používá. Policie ho vypátrá, vrátí vám ho ve značně špatném stavu a ještě si řekne, že byste z něho měl zaplatit daně. Přijde vám to spravedlivé? Osobně s takovým přístupem nesouhlasím, náhrady se prostě nedaní," prohlásil Zdechovský.  

  Považuji za úsměvné i tragické zároveň, že zloději a zločinci si dnes diktují podmínky, za jakých má být jimi ukradený církevní majetek vydán, podotkl Tomáš Zdechovský.
   

   

  Existují ale takoví lidé, kterým to podle něj zjevně přijde v pořádku. A těmi lidmi jsou např. komunisté, kteří chtějí zdanit církevní náhrady výměnou za podporu Babišovy vlády. Jako nutnou podmínku pro podporu si totiž stanovili, že hnutí ANO a ČSSD se musí zavázat, že budou ve Sněmovně hlasovat pro zdanění náhrad církvím, a to i zpětně. V opačném případě se prý Babiš může s podporou od komunistů rozloučit. Obě uskupení vyjádřila ochotu na tento požadavek přistoupit či s ním dokonce souhlasí. "Považuju za naprosto nehorázné a neslýchané, že by se měly jakkoli danit peníze, které kdokoli získal jako odškodnění za příkoří způsobená v minulosti. Pro méně chápavé, je to prakticky totéž, jako chtít poslat faktury politickým vězňům za stravu, ubytování a ošacení, jak to podle falešného twitterového profilu ředitele skupiny CEFC Jie Ťien-Minga měla žádat taktéž KSČM. Tweet byl samozřejmě míněný jako vtip, ale u komunistů bych se vůbec nedivil, kdyby nakonec vzali tento nápad vážně," konstatoval europoslanec.

   

  Komunisté jsou ve svém odporu k církvím konzistentní a nevynechají jedinou vhodnou příležitost dát svůj postoj hlasitě najevo. Když už se má církvím vrátit a vyplatit odškodné, KSČM jde v tomto případě především o to, aby byly církve co nejvíce obrány o peníze, tvrdí Zdechovský. "Považuji za úsměvné i tragické zároveň, že zloději a zločinci si dnes diktují podmínky, za jakých má být jimi ukradený církevní majetek vydán. A dokonce ho chtějí zdanit. Oběti komunismu se musí obracet v hrobě," konstatovaal Zdechovský. Zároveň se zamyslel nad tím, jak by takové zdaňování restitucí fungovalo. "Odpověď je taková, že nejspíše nijak. Komunistický požadavek je jen laciná snaha přivábit voliče slibem, který je z praktického hlediska nesplnitelný. Pokud bude zdanění církevních restitucí opravdu schváleno, ústavní soud takové zdanění zruší. Musí to samozřejmě vědět i předseda komunistů a vystudovaný právník Vojtěch Filip," doplnil lidovecký politik.

   

  Komunistům nemůže Zdechovský zjevně přijít na jméno. "Protože KSČ(M) nedokáže a nikdy nedokázala voličům nabídnout vlastní pozitivní program, rozhodně nepřekvapí, že zdaleka ne poprvé klesli tak hluboko a probouzí v lidech ty nejhorší vlastnosti, jakými jsou závist a nenávist. Ano, stejní komunisté, kteří si bez skrupulí říkají Andreji Babišovi výměnou za podporu o statisícové odměny v dozorčích radách státních podniků. Neměli by tu práci dělat zdarma? O co tedy vlastně KSČM jde? Chce si lacinou proticírkevní rétorikou nahnat politické body? Anebo soutěží KSČM s dalšími stranami v tom, kdo přednese pitomější návrh? Říkám si, že pravděpodobnější je ta druhá možnost," uzavřel Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...