Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CÍRKEVNÍ NÁHRADY

  Zdechovský: Bude KSČM žádat po politických vězních peníze za stravu a ošacení?

  06.06.2018 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Komunisté chtějí zdanit církevní náhrady a podmínili tím svou podporu vládě. To ovšem spoustu politiků pořádně zvedlo ze židle. Například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) prohlásil, že je to nehorázné a neslýchané.

  Zdechovský Tomáš lupa
  Požadavky komunistů zdanit církevní náhrady Tomáše Zdechovského naštvaly | Archiv

  V souvislosti s požadavkem komunistů se na české politické scéně zvedla velká vlna odporu. "Představte si, že vám někdo ukradne auto a roky ho používá. Policie ho vypátrá, vrátí vám ho ve značně špatném stavu a ještě si řekne, že byste z něho měl zaplatit daně. Přijde vám to spravedlivé? Osobně s takovým přístupem nesouhlasím, náhrady se prostě nedaní," prohlásil Zdechovský.  

  Považuji za úsměvné i tragické zároveň, že zloději a zločinci si dnes diktují podmínky, za jakých má být jimi ukradený církevní majetek vydán, podotkl Tomáš Zdechovský.
   

   

  Existují ale takoví lidé, kterým to podle něj zjevně přijde v pořádku. A těmi lidmi jsou např. komunisté, kteří chtějí zdanit církevní náhrady výměnou za podporu Babišovy vlády. Jako nutnou podmínku pro podporu si totiž stanovili, že hnutí ANO a ČSSD se musí zavázat, že budou ve Sněmovně hlasovat pro zdanění náhrad církvím, a to i zpětně. V opačném případě se prý Babiš může s podporou od komunistů rozloučit. Obě uskupení vyjádřila ochotu na tento požadavek přistoupit či s ním dokonce souhlasí. "Považuju za naprosto nehorázné a neslýchané, že by se měly jakkoli danit peníze, které kdokoli získal jako odškodnění za příkoří způsobená v minulosti. Pro méně chápavé, je to prakticky totéž, jako chtít poslat faktury politickým vězňům za stravu, ubytování a ošacení, jak to podle falešného twitterového profilu ředitele skupiny CEFC Jie Ťien-Minga měla žádat taktéž KSČM. Tweet byl samozřejmě míněný jako vtip, ale u komunistů bych se vůbec nedivil, kdyby nakonec vzali tento nápad vážně," konstatoval europoslanec.

   

  Komunisté jsou ve svém odporu k církvím konzistentní a nevynechají jedinou vhodnou příležitost dát svůj postoj hlasitě najevo. Když už se má církvím vrátit a vyplatit odškodné, KSČM jde v tomto případě především o to, aby byly církve co nejvíce obrány o peníze, tvrdí Zdechovský. "Považuji za úsměvné i tragické zároveň, že zloději a zločinci si dnes diktují podmínky, za jakých má být jimi ukradený církevní majetek vydán. A dokonce ho chtějí zdanit. Oběti komunismu se musí obracet v hrobě," konstatovaal Zdechovský. Zároveň se zamyslel nad tím, jak by takové zdaňování restitucí fungovalo. "Odpověď je taková, že nejspíše nijak. Komunistický požadavek je jen laciná snaha přivábit voliče slibem, který je z praktického hlediska nesplnitelný. Pokud bude zdanění církevních restitucí opravdu schváleno, ústavní soud takové zdanění zruší. Musí to samozřejmě vědět i předseda komunistů a vystudovaný právník Vojtěch Filip," doplnil lidovecký politik.

   

  Komunistům nemůže Zdechovský zjevně přijít na jméno. "Protože KSČ(M) nedokáže a nikdy nedokázala voličům nabídnout vlastní pozitivní program, rozhodně nepřekvapí, že zdaleka ne poprvé klesli tak hluboko a probouzí v lidech ty nejhorší vlastnosti, jakými jsou závist a nenávist. Ano, stejní komunisté, kteří si bez skrupulí říkají Andreji Babišovi výměnou za podporu o statisícové odměny v dozorčích radách státních podniků. Neměli by tu práci dělat zdarma? O co tedy vlastně KSČM jde? Chce si lacinou proticírkevní rétorikou nahnat politické body? Anebo soutěží KSČM s dalšími stranami v tom, kdo přednese pitomější návrh? Říkám si, že pravděpodobnější je ta druhá možnost," uzavřel Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...