Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Má se bát?

  Šokující útok na Jílkovou: Zrušte její pořad! Okamžitě!

  12.02.2016 07:00 / politika google+ twitter facebook

  Patří mezi nejsledovanější relace na České televizi, i přes to žádají jeho zrušení. Michaela Jílková je nekompromisní a v pořadu Máte slovo jde politikům pod kůži. Novopečený člen řady ČT Zdeněk Šarapatka má ale jiný názor. A pro Jílkovou jeho reakce rozhodně nevěští nic dobrého!

  Michela Jílková lupa
  Jílková se brání a chce, aby její pořad na České televizi zůstal. | Česká televize

  Exšéf poradce premiéra Stanislava Grosse a současný člen Rady Šarapatka se do pořadu obul ostře a mluví o jeho stáhnutí z obrazovek. „Jsem přesvědčen, že pořad Máte slovo v jeho stávající podobě přímo odporuje zmíněnému zákonu o České televizi. Navíc sklouzl do úrovně někdejšího Kotle v komerční televizi, jehož obdoba je ovšem zcela nevhodná pro vysílání ve veřejnoprávní televizní stanici,“ promluvil na posledním zasedání Šarapatka.

   

  Podle něj pořad porušuje zákon o České televizi a tak by měl okamžitě zmizet z obrazovky. Generální ředitel televize by měl podle něj udělat rozsáhlou analýzu celého programu. Důvodem je jak podezření na porušení zákona, tak kvůli zhodnocení veřejné hodnoty pořadu. „Jakmile bude tento dokument kompletní, Česká televize jej Radě ČT předloží,“ reagovala na dotaz mluvčí České televize Alžběta Plívová.

    

  První stížnost na pořad přišel již loni v listopadu, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řešila stížnost právě proto, že pořad není názorově vyvážený.
   

  Sledovanost pořadu ale není vůbec špatná. Loni byl průměr 412 tisíc diváků, díl s Andrejem Babišem dokonce stoupnul na 600 tisíc. Jílková, která patří k nejobávanějším politickým moderátorkám, svoji relaci hájí. „Považuji za absurdní, že bychom porušovali zákon o České televizi. Přijde mi absurdní, že by jediný pořad, kde mohou občané osobně hovořit s odpovědnými, neměla vysílat veřejnoprávní televize. Je to jediný svobodný pořad, kde může každý občan vystoupit se svým názorem k danému problému,“ řekla Jílková pro Lidovky.cz.

   

  Jílková ale vidí problém někde jinde. „Kladu si otázku, zda nejde o jeden z pokusů, jak cenzurovat svobodné vyjadřování občanů-koncesionářů ČT,” řekla moderátorka. I televize si myslí, že pořad Máte slovo, do schématu jejich vysílání zapadá. „Zaměřuje se na témata, která se bezprostředně dotýkají diváků, představuje návrhy nových zákonů, soustředí se na finanční, zdravotní či mediální osvětu a tak podobně,“ dodala mluvčí. 

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...