Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  EKONOMIKA

  Niedermayer: Česká ekonomika roste, ale bez reforem

  04.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Evropská komise zveřejnila pravidelná doporučení členským státům, jakým směrem orientovat ekonomiku v nadcházejícím roce. Podle europoslance Luďka Niedermayera (TOP 09) je v zájmu Česka vzít tato doporučení velmi vážně.

  Niedermayer lupa
  Podle Luďka Niedermayera bychom měli brát vážně doporučení EK, kam směřovat naši ekonomiku | TOP 09

  České republice Komise doporučuje soustředit se na dlouhodobou udržitelnost veřejných financí, a to zejména v oblasti penzijního systému, odstranit překážky pro investice či úzká místa v oblasti vzdělání, vědy a výzkumu, snížit korupci a administrativní zátěž či zlepšit politiky týkající se trhu práce.  

  Silná ekonomika zdánlivě usnadňuje nastavování ekonomické politiky, ale všechny chyby, které uděláme nyní, budou velmi drahé, až v budoucnu růst zpomalí, řekl Luděk Niedermayer.
   

   

  „Česká republika z letošních závěrů Komise vychází, nepřekvapivě, relativně pozitivně. Dlouhodobý hospodářský růst a nízká nezaměstnanost však nejsou jedinými faktory hospodářského úspěchu. Silná ekonomika zdánlivě usnadňuje nastavování ekonomické politiky, ale všechny chyby, které uděláme nyní, budou velmi drahé, až v budoucnu růst zpomalí,“ poznamenal Luděk Niedermayer, místopředseda hospodářského výboru Evropského parlamentu. Alarmující podle něj také je, jak Komise hodnotí stav veřejných zakázek, slabou transparentnost a riziko zkorumpovanosti. „Speciálně upozorňuje přitom na skutečnost, že polovina veřejných zakázek je soutěžena pouze s jedním zájemcem,“ doplnil Niedermayer.

   

  V rámci tzv. evropského semestru Komise každý rok analyzuje rozpočtové plány a strukturální reformy v členských státech. Cílem jejích doporučení, která jsou následně schválena jednomyslně všemi členskými státy, je zamezit nadměrnému rozpočtovému schodku, zabránit makroekonomické nerovnováze a podpořit další strukturální reformy a investice. „Doporučení Evropské komise jsou postavena na nezávislém zhodnocení hospodářského vývoje. Jejich cílem není členským státům diktovat, jak mají regulovat svoji ekonomiku, ale upozornit na slabá místa, jejichž zlepšení by posílilo hospodářský vývoj. Jsou to ostatně sami premiérové a prezidenti členských států, kteří mají poslední slovo v přijetí těchto doporučení,“ dodal europoslanec.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...