Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BEZPEČNOST ČR

  Skalický: Komunisté dávají vznikající vládě nůž na krk

  31.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Spolehlivost je schopnost splnit to, co slíbím. Když jste spolehlivý, tak máte dobrou pověst a vysoké renomé. Předseda expertní komise TOP 09 pro bezpečnost a obrannou politiku Jiří Skalický je podle svých slov rád, že žije v zemi, která má tento kredit a nedokáže si představit, že by to bylo jinak. O to více ho děsí to, co se ve vznikající vládě děje.

  Skalický lupa
  Podle Jiřího Skalického by Česká republika neměla riskovat pověst země kvůli jedné politické straně | TOP 09

  Vláda České republiky schválila v únoru 2015 novou bezpečnostní strategii naší země, ve které doslova říká: Bezpečnost České republiky je více než kdy jindy závislá především na schopnosti zajistit funkčnost multilaterálních mechanismů v rámci NATO a EU. Severoatlantická aliance a funkční systém kolektivní obrany představuje hlavní garanci naší bezpečnosti. Můžeme očekávat, že naše bezpečnostní garance se budou přímo odvíjet od schopnosti plnit naše spojenecké závazky.

   

  "Tak. A komunisté nyní dávají vznikající vládě ANO a ČSSD nůž na krk nebo ruku za záda (v případě hlasování o důvěře), pokud by chtěla posílat dál stejný nebo vyšší počet vojáků do zahraničních misí, tedy plnit svoje závazky. Vedou se o tom vážné úvahy, přitom jsou v příkrém rozporu se základním dokumentem, který stanovuje hlavní směry zajištění naší bezpečnosti. Už dost na tom, že Česká republika neplní svůj závazek vydávat dvě procenta hrubého domácího produktu na obranu," poznamenal Skalický.  

  Neposílat vojáky nebo jejich dostatečný počet do společných operací NATO znamená, že ztratíme důvěru v rámci Aliance, říká Jiří Skalický.
   

   

  Zvýšení počtu vojáků v zahraničních operacích je podle Skalického klíčové pro udržení naší důvěryhodnosti v rámci NATO. "Je to jasný důkaz, že patříme mezi státy, které dodržují své sliby a své závazky. Mimochodem nelze hovořit o tom, že účast našeho kontingentu například v pobaltských státech je méně významná než v jiných zahraničních operacích. Je tomu právě naopak, protože se jedná o členské státy Aliance a ochranu jejich území," konstatoval politik s tím, že tímto vyjadřujeme svou solidaritu s ostatními členy NATO, připravenost splnit svůj závazek a zájem aktivně chránit hranice států NATO.

   

  Neposílat vojáky nebo jejich dostatečný počet do společných operací NATO znamená, že ztratíme důvěru v rámci Aliance, zhorší se vztahy s dalšími státy, budeme považováni za černé pasažéry, kteří sice chtějí mít výhody plynoucí z členství, ale neplní své závazky, narušíme kredit NATO v mezinárodním prostředí, snížíme kvalitu výcviku našich vojáků, kteří přijdou o znalosti a zkušenosti z misí, varuje Skalický. A mohl by prý ve výčtu pokračovat. "Stojí nám to za to? Chceme riskovat pověst země i její obranyschopnost kvůli zájmu jedné politické strany. Záměrně neříkám které, jenom připomínám, že komunisté tady vládli 40 let a nám mezitím utekl svět a Andrej Babiš? Ano, byl místopředsedou vlády, která je podepsaná pod tou bezpečnostní strategií země, jenž o plnění závazků mluví," dodal Skalický.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...