Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KONVOJ MÍŘÍ DO POBALTÍ

  Dálnice jsou opět plné amerických vojáků

  30.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Komunistům, odpůrcům NATO a rusofilům se v těchto dnech bude jen těžce dýchat. Českou republikou totiž projede kolona přibližně čtyř set vozidel s tisícovkou vojáků americké armády. Naši spojenci územím České republiky projedou v rámci přesunu z německé základny Vilceck do Pobaltí na cvičení Saber Strike.

  konvoj lupa
  Ilustrační foto | Facebook

  Prvních tři sta vojáků s americkou vlaječkou na rukávu přespalo v noci z úterý na středu v kasárnách ve Staré Boleslavi. Během dnešního dne se budou přesunovat po dálnicích D10, D11 a silnici E67 do Náchoda. Další část konvoje trasu projede od čtvrtka do pátku. 

  Průjezd amerických jednotek přes české území je stejně jako v minulých letech ukázkou plnění našich spojeneckých závazků.
   


  „Průjezd amerických jednotek přes české území je stejně jako v minulých letech ukázkou plnění našich spojeneckých závazků. Našim vojákům zároveň umožňuje v praxi procvičit činnosti související s logistikou a doprovodem,“ řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO).

   


  Konvoje by podle vojenské policie (VP) neměly narušit plynulost dopravy na dálnicích. Podle Jana Šmída z VP bude konvoj rozdělený do několika proudů. „Pojedou za sebou s hodinovým odstupem. Doprovázet jej po celou dobu na českém území budou vojenští i státní policisté,“ uvedl pro server Lidovky.cz.

   


  S tím, že VP dohlédne na organizaci přesunu. Republikoví policisté mají zase za úkol bezpečnost silničního provozu a případné protesty na trase. „Vojenská policie se připravovala na průjezd amerických vojáků ve spolupráci s Armádou ČR řádově tři měsíce. Předpokládá se nasazení zhruba šedesáti vojenských policistů v obou termínech,“ přiblížil dále pro Lidovky.cz Šmíd.

   


  Obyvatelé Česka si v minulých letech užívali ukázky techniky. V letošním roce ale žádná podobná akce plánována není. „Pro Armádu České republiky představuje tento průjezd významnou příležitost k poskytnutí podpory hostitelskou zemí a další ze zkušeností s plánováním a organizováním přesunů v mezinárodním prostředí,“ doplil Jaromír Zůna, ředitel Sekce podpory na ministerstvu obrany.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...