Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  JE ČT OBJEKTIVNÍ?

  Ve veřejnoprávní televizi tvrdě pomlouvali amerického prezidenta

  29.05.2018 15:00 / politika google+ twitter facebook

  V druhé části nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi nechyběla ostrá kritika amerického prezidenta Donalda Trumpa, což zvedlo ze židle komentátora serveru Reflex.cz Viliama Bucherta. Největším terčem se Trump stal pro profesora historie Igora Lukeše, k němuž se rád přidal i generál Petr Pelz, Moravec se prý jejich kritice jen potulně usmíval. Způsob, jakým se do amerického prezidenta v ČT naváželi, je podle komentátora zjednodušující, zavádějící a trapný.

  Donald Trump lupa
  Trump umí rozvířit bouřlivé diskuze | CNN

  Vzkaz ČT divákůmbyl jasný: Trump je neschopný blbec. Považuji to ale za nesmysl, který neodpovídá realitě,“ zdůraznil hned v úvodu svého textu na serveru Reflex.cz Buchert, jenž připomněl, že nedělní host pořadu Igor Lukeš, profesor historie a mezinárodních vztahů z americké Bostonské univerzity, Donalda Trumpa skutečně nemusí. „Tímto svým postojem totiž ‚obšťastňuje‘ české televizní diváky i čtenáře novin a časopisů už několik let,“ citují Parlamentnílisty.cz.  

  I tvrdá kritika by měla být v ČT opřená o fakta a nesklouznout k laciným pomluvám a úšklebkům
   

  Buchert také připomněl, že tento historik v amerických prezidentských volbách rozhodně stál na straně demokratky Hillary Clintonové, kterou nakonec Trump porazil. „U profesora historie navíc překvapuje, že nebyl v Otázkách Václava Moravce schopen Trumpa odsoudit s nějakým nadhledem, ale postupoval populistickým pejorativním způsobem, který doprovázel různými úšklebky,“ kroutil hlavou Buchert a zmínil, že z jeho výroků tak nabyl divák dojmu, že Trump je pouze šašek, který náhodou doputoval až do Bílého domu, uvádí Parlamentnílisty.cz.


  Protože Václav Moravec se při výpadech proti Trumpovi spíše potutelně usmíval, připravila Česká televize skutečně ‚hodnověrnou‘ diskusi,“ uvedl Buchert a doplnil, že Trumpovu politiku částečně a velmi realisticky někdy obhajoval pouze historik Martin Kovář. „Trump je velmi emotivní a někdy tweetuje rychleji než myslí, je tak snadným terčem,“ uzavřel komentátor s tím, že generál Pelz ani profesor Lukeš neberou v potaz, že v mnoha věcech je naopak velmi úspěšný.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...