Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PREZIDENT ZVYŠUJE TLAK

  Zeman nechce čekat na referendum. Jmenuje Babiše premiérem dopředu

  29.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman oznámil v České televizi, že chce urychlit jmenování vlády. Nebude prý čekat až jak dopadne referendum v ČSSD a jmenuje Andreje Babiše premiérem ještě před jeho ukončením. Tedy před 14. červnem.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman se už těší na nové jmenování premiéra. | Pixabay

  "Abych zaprvé vytvořil situaci, kdy bude jasné, že je to právě Andrej Babiš, který jako vítěz voleb má právo, ale i povinnost jednat o sestavení vlády. Zadruhé proto, abych ten proces urychlil," uvedl pro ČT Zeman. 

  Pokud budu jmenován do poloviny června, tak bych měl do konce června potom předložit návrh vlády.
   

  Prezident tímto způsobem chce vyvinout tlak na Babiše i ČSSD. Který den jej ale bude jmenovat, zatím neví.
   

  Předseda ČSSD Jan Hamáček si z prezidentových výroků, zdá se, příliš nedělá. "Nevnímám to jako tlak na sociální demokracii," řekl ČT. Zeman totiž proklamoval už minulý týden na Žofínském fóru, že Babiše jmenuje bez ohledu na výsledek referenda.
   

  Andrej Babiš pro změnu slibuje, že do prázdnin bude hotovo. "Pokud budu jmenován do poloviny června, tak bych měl do konce června potom předložit návrh vlády," sdělil ČT Babiš.
   

  Zeman chce za Babiše před hlasováním ve Sněmovně orodovat. Předpokládá, že ČSSD nakonec svou spoluúčast ve vládě podpoří. V záloze má ale také plán B, pokud by se sociální demokraté rozhodli odejít do opozice. "Mám připravený plán B, ale ten sdělím nejdříve Andreji Babišovi," dodal prezident.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...