Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZAZNĚLO U VÁCLAVA MORAVCE

  Zeman může za krizi, která v Česku nemá obdobu a Babiš nereflektuje dotazy opozičních poslanců

  28.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Vláda v demisi podle šéfů ODS a Pirátů nemaká. Jediné, co podle nich funguje, je marketing. Předseda občanských demokratů Petr Fiala je navíc přesvědčený, že Česká republika momentálně zažívá nejdelší politickou krizi od listopadu 1989.

  Ivan Bartoš. lupa
  Zeman si podle piráta Brabce zaslouží ústavní žalobu. | web Pirátské strany

  „Vláda jen předstírá, že pracuje,“ řekl Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce. Jak dále uvedl, vláda bez důvěry pracovat plnohodnotně ani nemůže. 

  Jedním z viníků je prezident Miloš Zeman, který dává hnutí ANO volné ruce a netlačí ho ke snaze o hledání podpory většinou poslanců.
   

  Andrej Babiš to v oblíbeném nedělním pořadu České televize od obou lídrů schytal jak se patří. Fiala s Ivanem Bartošem (Piráti) kritizovali premiéra i jeho odcházející ministry za to, že odbývají práci v parlamentu. Podle Bartoše dokonce premiér na dotazy opozičních poslanců odpovídá pouze, jen když to uzná za vhodné. „Babiš si odříká své a odchází. Takže my jako opoziční poslanci se tam koukáme na prázdné vládní lavice,“ posteskl si.

   

  Na současný politický vývoj v republice se velmi skepticky dívá předseda ODS Petr Fiala. Situaci, kdy vláda sedm měsíců od voleb stále nemá důvěru Poslanecké sněmovny, je podle něj nejdelší politickou krizí od pádu vlády komunistů v zemi.

   

  Šéfům opozičních stran se snažil oponovat místopředseda ANO a vicepremiér v demisi Richard Brabec. „Já politickou krizi beru tak, že nefunguje vláda, sněmovna je roztržená, na ničem se nemůže shodnout, neschvaluje zákony. Ale to není pravda. Dnes je stav takový, že sněmovna funguje,“ přesvědčoval své oponenty Brabec. Nereflektoval ani přesvědčení Fialy, že sedmiměsíční existence vlády bez důvěry už je mimo rámec ústavy.

   

  A nit suchá kvůli tomu nezůstala ani na Miloši Zemanovi. „Jedním z viníků je prezident Miloš Zeman, který dává hnutí ANO volné ruce a netlačí ho ke snaze o hledání podpory většinou poslanců,“ podotkl Fiala.

   

  Ivan Bartoš dokonce naznačil, že v případě dalších průtahů při druhém jmenování premiéra bude zřejmě namístě zvážit ústavní žalobu na prezidenta.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...