Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TEN MÁ ALE NERVY

  Jiří Paroubek se připravuje na velký comeback. Chce být senátorem za Ostravu

  25.05.2018 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Jiří Paroubek se chce opět vrátit do vrcholné politiky. Rozhodl se na podzim kandidovat do senátu za ČSSD v Ostravě-město. Je přesvědčený, že dokáže uspět a má zájem se dokonce vrátit do lůna své mateřské sociální demokracie, kterou v roce 2011 opustil. Založil tehdy uskupení Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ale neuspěla.

  Paroubek Jiří lupa
  Povede se Jiřímu Paroubkovi návrat do \\\\\\\\ | Archiv

  „Já jsem změna,“ přesvědčoval bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek ostravskou základnu sociální demokracie na jejich schůzi. A skutečně je přesvědčil, takřka jednomyslně jej zvolili za svého kandidáta do senátních voleb v září letošního roku. 

  Já předpokládám, že k tomu nedojde. Byl by to velmi špatný krok, který by ČSSD podle mého názoru poškodil.
   

  Kandidaturu bývalého premiéra za ČSSD musí ale nejprve schválit současné předsednictvo strany. "Budeme o tom jednat na předsednictvu ČSSD 15. 6," řekl deníku Právo šéf ČSSD Jan Hamáček.

   

  Názory na Jiřího Paroubka jsou ve straně rozporuplné. O kandidatuře svého bývalého stranického kolegy a šéfa není příliš přesvědčený předseda klubu senátorů Petr Vícha. "Nevím, jak budu na předsednictvu hlasovat. Je to rozporuplné. Zažil jsem pana Paroubka jako velmi pracovitého člověka, ale odešel od nás a založil si vlastní stranu. Nikdo ho nenutil odejít," poznamenal.

   

  A není se svými rozpaky sám. Paroubek se totiž od svého odchodu z partaje o svých bývalých kolezích nevyjadřoval příliš lichotivě. Vyčítají mu například, že založil LEV 21 a poškozoval ČSSD doslova na každém kroku. „Co pan Paroubek posledních osm let vůči sociální demokracii činil za prohlášení a kroky, tak by byl výsměch, kdyby ho ČSSD přijala jako kandidáta. Já předpokládám, že k tomu nedojde. Byl by to velmi špatný krok, který by ČSSD podle mého názoru poškodil," prohlásil rovněž pro Právo předseda Senátu a člen grémia ČSSD Milan Štěch.

   

  Dnes už pětašedesátiletý Jiří Paroubek vstoupil do ČSSD hned po listopadu v roce 1989. A prakticky po svém vstupu zamířil přímo do vedení strany. Jako ústřední tajemník v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Nejvyšší patra politiky obsadil v dubnu 2005, kdy se stal zároveň premiérem i předsedou strany.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...