Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DALŠÍ ÚTOK

  Žádné uprchlíky si od EU vnutit nenecháme, rozčílil se Babiš

  22.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Premiéra Andreje Babiše naštval Václav Klaus mladší, podle kterého chce Babiš vykšeftovat svou trestní bezúhonnost za přijetí migrantů.

  Klausová Livia lupa
  Livia Klausová současnému premiérovi nevěří | ČT

  Václav Klaus mladší se k Babišovi a k uprchlické krizi vyjádřil v souvislosti s otázkou, že ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) nedávno podepsal dohodu v Marrákeši ohledně migrace do Evropy. „Moje maminka mi teď v úterý říkala při domácí debatě o politice: ‚Babiš je naprosto skvělý obchodník. Vykšeftuje s EU vyžehlení Čapího hnízda a OLAFy a za to jim podepíše migranty‘,“ podotkl Klaus mladší s tím, že se bojí, že Livia Klausová nebude daleko od pravdy.  

  Čapí hnízdo je vymyšlené, aby mě poškodilo. Ale bráním se zákonnými prostředky, ne nějakými kšefty
    

  „Doporučil bych panu Klausovi mladšímu, aby se neztrapňoval vyprávěním takových lží. Zaprvé, v Marrákeši ministr vnitra podepsal deklaraci, která ZASTAVUJE, nikoli podporuje přísun uprchlíků do EU. Opakuji to už po sté a přesto někteří novináři a politici stále šíří lež o podpoře uprchlíků. Teď jsem ve Finsku. Předtím na setkání V4 a s ministerským předsedou Kurzem se jasně shodujeme, že žádné uprchlíky si od EU vnutit nenecháme," komentoval Andrej Babiš pro ParlamentníListy.cz.


  "A za druhé, do kauzy Čapí hnízdo absolutně nezasahuji ani na české půdě, ani na té evropské. Jestli si někdo myslí, že se dá vyměnit zastavení politické kauzy za přístup země k uprchlíkům, tak je úplný blázen, který tomu evidentně nerozumí. Ano, Čapí hnízdo je vymyšlené, aby mě poškodilo. Ale bráním se zákonnými rostředky, ne nějakými kšefty,“ dodal pro ParlamentníListy.cz premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Připomněl také, že nikdy neměl zapotřebí získávat peníze nekalým způsobem a pokud by se to i někdy stalo, tak by přeci nešel do politiky, kde by se to na něj hned vytáhlo. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...