Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STRACH Z KOMUNISTŮ

  Ťok prozradil, proč ve vládě končí

  20.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) nechce být členem kabinetu, který skládá předseda hnutí ANO Andrej Babiš se sociálními demokraty, mimo jiné kvůli stupňujícím se požadavkům komunistů, kteří slibují menšinové vládě podporu.

  ŤOK lupa
  Ťok se v posledních měsících zabývá hlavně mýtným systémem | ČT

  Komunisté se stále více rozmáhají a ne každému je to po chuti. Právě sílící vliv komunistů je jedním z důvodů, proč chce Dan Ťok opustit politiku. "Poslanecký mandát mi pomáhal v pozici ministra a pomáhal mě prosazovat věci, které byly důležité. Nevím, jestli je naplněním mých cílů sedět v Poslanecké sněmovně a nemít na věci vliv, který ode mne voliči očekávali,“ cituje Ťoka web iROZHLAS.cz.  

  Zvažuje i odchod ze Sněmovny
   

  Nyní Plánuje odpočinek, než se rozhodne, kam zamíří po opuštění politiky. Už dříve Ťok kritizoval případné spojenectví hnutí ANO a hnutím SPD Tomia Okamury. „Nechci být ve vládě, která by legitimizovala SPD. Do nedávna jsem tvrdil, že si dovedu představit podporu komunistů, ale podle toho, co předvedli s misemi, si říkám, jestli se mi do toho chce,“ zmínil další z důvodů plánovaného odchodu z funkce.

  Zdůraznil, že je to po revoluci v roce 1989 první možnost, kdy mohou komunisté výrazně promlouvat do vládních záležitostí díky tomu, že si dávají podmínky pro svou podporu. „A taky si dávám otázku, kdy ty podmínky skončí. S jídlem roste chuť, a to není tak, že jednou vytvoří podporu a pak už nic nebudou chtít. Požadavky se mohou stupňovat a v některém okamžiku to může být velmi nepříjemné,“ vysvětlil.

  Dan Ťok je už třetím členem současného a zároveň minulého kabinetu, který oznámil, že v novém nebude. Stejně se rozhodli také ministři spravedlnosti Robert Pelikán a zahraničí Martin Stropnický.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...