Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÝ TÝM

  Ve vládě usednou noví ministři - někteří budou mít potíže

  19.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Předsednictvo ČSSD schválilo jména pěti ministrů, které chce vyslat do vlády. Jde o předsedu Jana Hamáčka, Miroslava Tomana, Petra Krčála a primátora Olomouce Antonína Staňka. Trvá také na tom, aby ministrem zahraničí byl europoslanec Miroslav Poche, kterého ale nechce prezident Miloš Zeman. Poche požádal Zemana o schůzku. Bude mu chtít vysvětlit své priority.

  Hamáček lupa
  Hamáček chce být ministrem vnitra | ČT

  Nová vláda představuje své ministry. „Po dlouhém a vyčerpávajícím jednání s hnutím ANO máme před sebou dobrou dohodu, která dává možnost dát naší zemi stabilní a fungující vládu,“ řekl Hamáček po jednání předsednictva.  

  Kdo jsou navrhovaní ministři?
   

  Sociální demokraté by měli v menšinovém kabinetu s hnutím ANO obsadit pět ministerstev. Jména nominantů chtěla strana zveřejnit před vnitrostranickým referendem, které o vstupu do vlády rozhodne. Referendum začne v pondělí, výsledky budou známy 15. června, připomíná web ČT24.

   

  Devětatřicetiletého europoslance Miroslava Pocheho ČSSD do vlády na post ministra zahraničí navrhuje i přes odpor prezidenta Miloše Zemana. Možná mu vadí, že Poche letos v lednu podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše. 

   

  Novým ministrem zemědělství by se mohl stát prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman, kterého do koaliční vlády s ANO navrhuje ČSSD.  Petra Krčála ČSSD navrhuje jako ministra práce a sociálních věcí. Krčál předseda krajské organizace ČSSD na Vysočině. Působí také jako ředitel Domova Jeřabina na Pelhřimovsku, který se stará o lidi s mentálním postižením. Poslance a olomouckého primátora Antonína Staňka vedení sociální demokracie schválilo jako kandidáta na ministra kultury.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...