Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ASI JI VE VLÁDĚ NECHTĚJÍ

  Do Šlechtové se opřely Babišovy Lidovky, Hamáček i samotný premiér

  17.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Kdo chce psa býti, hůl si vždycky najde. Alespoň takto by se dala komentovat kampaň, která se odehrává kolem ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové (za ANO). Zatímco před několika dny obletěl snímek jejího psa usazeného u hrobu neznámého vojína na Vítkově, dnes pro změnu čelí kritice kvůli údajnému utrácení peněz daňových poplatníků ve VIP salóncích na letištích.

  Šlechtová lupa
  Ustojí Karla Šlechtová antikampaň posledních dní? | ČT

  "Opravdu je v zájmu České republiky, aby ministr trávil šest hodin na letišti místo toho, aby ho tam prostě to auto dovezlo?" dotazuje se Šlechtová. Reagovala tak na zprávu v Lidových novinách (LN), podle níž ještě jako ministryně pro místní rozvoj využívala na letišti VIP služeb. Daňové poplatníky přišly podle informací LN na zhruba 310 tisíc korun ve 26 případech. 

  Ministři mají jít příkladem a neplýtvat penězi daňových poplatníků.
   

  Karla Šlechtová se brání tím, že uvedená částka zahrnuje celkem 65 letů. „Využívání služeb včetně vyřízení letenek a odvozu přímo k letadlu bylo v zájmu státu,“ je přesvedčená ministryně obrany.

   

  A už se do ní obul rovněž šéf ANO a premiér v demisi Andrej Babiš. Po jednání vlády sdělil novinářům, že jestliže jsou informace v Lidových novinách pravdivé, považuje to za plýtvání. „Ministři mají jít příkladem a neplýtvat penězi daňových poplatníků,“ řekl.

   

  Svou polívčičku si přihřál také předseda ČSSD Jan Hamáček. Ještě jednou připomenul přešlap Šlechtové se snímkem psa u památníku Neznámého vojína.

   

  "Ministr obrany je člověk, který by měl uctívat tradice naší armády, uctívat ty, kteří položili život za naši samostatnost a posadit na jejich hrob psa je pro mě věc, která je pro mě naprosto neuvěřitelná. Předpokládám, že tam dojde ke změně," poznamenal pro server iDNES.cz.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...