Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  O KOM SE V KULOÁRECH MLUVÍ?

  Jména budoucích ministrů ČSSD Hamáček odkryje až po stranickém referendu

  16.05.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Šéf ČSSD Jan Hamáček má teď pořádně na pilno. Musí objíždět republiku a přesvědčovat své spolustraníky, aby v referendu hlasovali pro společnou vládu sociálních demokratů s hnutí ANO. Navíc má čtyři dny na to, aby zveřejnil jména budoucích ministrů. Ultimátum dostal od předsednictva své strany.

  Hamáček lupa
  Jan Hamáček teď musí přesvědčovat kolegy v krajích kvůli referendu | ČT

  Pětka nejistých. Možná i tak by se dala charakterizovat pětice budoucích ministrů sociální demokracie, kteří usednou ve společné vládě s Andrejem Babišem a jeho kolegy z hnutí ANO. Jména zástupců ČSSD v kabinetě jsou totiž alespoň do ukončení referenda sociální demokracie o vstupu do vlády jen v intencích kuloárních spelulací. 

  Ke jménům členů vlády se zcela jistě bude chtít vyjádřit i pan prezident. Jak se k jednotlivým jménům vyjádří, záleží pouze na něm
   

  Jmenovitě by na postu ministra zahraničí mohl usednout europoslanec a kritik Miloše Zemana Miroslav Poche. Jako o možném ministru zemědělství se mluví o exministrovi Zemanovy úřednické vlády Miroslavu Tomanovi nebo o senátorovi Karlovi Kratochvíle.

   

  Jako o budoucím šéfovi resortu sociálních věcí se diskutuje zase o bývalých náměstcích tohoto úřadu Gabriele Nekolové nebo Petrovi Krčálovi. "Ano. Nabídku jsem dostala, ale jednání ještě probíhají a jména ministrů řekne pan Hamáček předsednictvu," řekla na přímý dotaz serveru Ihned.cz Nekolová.

   

  Otazník prozatím zůstává nad budoucím ministrem kultury. Jisté je nicméně vnitro. Zde se už dlouhodobě mluví o předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi. Karty by mohl zamíchat prezident Miloš Zeman.

   

  „Ke jménům členů vlády se zcela jistě bude chtít vyjádřit i pan prezident. Je to jeho právo, nikdo nezpochybňuje jeho silnou konzultační roli. Jak se k jednotlivým jménům vyjádří, záleží pouze na něm,“ řekl místopředseda strany Jiří Zimola v diskuzním pořadu Rozstřel

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...