Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  O KOM SE V KULOÁRECH MLUVÍ?

  Jména budoucích ministrů ČSSD Hamáček odkryje až po stranickém referendu

  16.05.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Šéf ČSSD Jan Hamáček má teď pořádně na pilno. Musí objíždět republiku a přesvědčovat své spolustraníky, aby v referendu hlasovali pro společnou vládu sociálních demokratů s hnutí ANO. Navíc má čtyři dny na to, aby zveřejnil jména budoucích ministrů. Ultimátum dostal od předsednictva své strany.

  Hamáček lupa
  Jan Hamáček teď musí přesvědčovat kolegy v krajích kvůli referendu | ČT

  Pětka nejistých. Možná i tak by se dala charakterizovat pětice budoucích ministrů sociální demokracie, kteří usednou ve společné vládě s Andrejem Babišem a jeho kolegy z hnutí ANO. Jména zástupců ČSSD v kabinetě jsou totiž alespoň do ukončení referenda sociální demokracie o vstupu do vlády jen v intencích kuloárních spelulací. 

  Ke jménům členů vlády se zcela jistě bude chtít vyjádřit i pan prezident. Jak se k jednotlivým jménům vyjádří, záleží pouze na něm
   

  Jmenovitě by na postu ministra zahraničí mohl usednout europoslanec a kritik Miloše Zemana Miroslav Poche. Jako o možném ministru zemědělství se mluví o exministrovi Zemanovy úřednické vlády Miroslavu Tomanovi nebo o senátorovi Karlovi Kratochvíle.

   

  Jako o budoucím šéfovi resortu sociálních věcí se diskutuje zase o bývalých náměstcích tohoto úřadu Gabriele Nekolové nebo Petrovi Krčálovi. "Ano. Nabídku jsem dostala, ale jednání ještě probíhají a jména ministrů řekne pan Hamáček předsednictvu," řekla na přímý dotaz serveru Ihned.cz Nekolová.

   

  Otazník prozatím zůstává nad budoucím ministrem kultury. Jisté je nicméně vnitro. Zde se už dlouhodobě mluví o předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi. Karty by mohl zamíchat prezident Miloš Zeman.

   

  „Ke jménům členů vlády se zcela jistě bude chtít vyjádřit i pan prezident. Je to jeho právo, nikdo nezpochybňuje jeho silnou konzultační roli. Jak se k jednotlivým jménům vyjádří, záleží pouze na něm,“ řekl místopředseda strany Jiří Zimola v diskuzním pořadu Rozstřel

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...