Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  LESY ČR

  Vrecionová: Odvolání ředitele Lesů ČR ministrem v demisi je nestandardní

  15.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) odvolal generálního ředitele státního podniku Lesy ČR Daniela Szóráda. Důvodem je zhoršení kůrovcové kalamity v posledních letech. Příroda prý nepočká, odůvodnil Milek svůj krok. Expertka pro zemědělství a venkov Veronika Vrecionová (ODS) ale s odvoláním ředitele Lesů ČR nesouhlasí. Viníkem kůrovcové kalamity je podle ní někdo úplně jiný.

  Vrecionová lupa
  Veronika Vrecionová vnímá odvolání ředitele Lesů ČR jako populistický krok | Internet

  Odvolání ředitele Lesů ČR je podle Vrecionové krajně nestandardní a důvody jeho odvolání považuje za zástupné. „Je navíc krajně nevhodné, když k tomuto kroku přistoupil ministr zemědělství, který je s celou vládou v demisi a ve své funkci pravděpodobně již nebude pokračovat. Odvolání generálního ředitele Lesů ČR je alibistickým a pro veřejnost populistickým krokem Ministerstva zemědělství," prohlásila Vrecionová.  

  Odvolání generálního ředitele Lesů ČR je alibistickým a pro veřejnost populistickým krokem Ministerstva zemědělství, říká Veronika Vrecionová.
   

   

  Primárním viníkem současného neutěšeného stavu lesních porostů v naší zemi ohrožených plošnou kůrovcovou kalamitou je totiž samo Ministerstvo zemědělství, které je zakladatelem státního podniku Lesy České republiky a které tak stanovuje podmínky hospodaření ve všech lesích na území ČR i v podniku Lesy ČR, je přesvědčena občanskodemokratická politička. „Na zhoršující se stav lesních porostů v naší zemi upozorňují odborníci Ministerstva zemědělství již řadu let, ministerstvo samo mělo a má k dispozici množství potřebných údajů k přijetí potřebných opatření. Resort ale dlouhodobě nutné změny prostřednictvím lesnické legislativy neřešil, a to ani v posledních letech, kdy se stav lesů zhoršoval rychleji," konstatovala Vrecionová.

   

  Jednou z příčin současného stavu je podle ní přístup resortu k lesnickému podnikání, především pak při zpracování dřeva, v němž hrají stále významnější roli velcí průmysloví zpracovatelé na úkor místních lokálních pil, které by byly schopné operativněji zajistit prevenci rizik kůrovce díky znalosti místní situace. „Malí a střední zpracovatelé dřeva jsou však, stejně jako malí a střední podnikatelé v zemědělství, zahlceni nadměrnou byrokracií, což mimo jiné vede k úbytku takových podniků, vylidňování venkova a poklesu pracovních příležitostí v lokalitách, v nichž není kromě těžby a zpracování dřeva příliš jiných možností. Jedním z důsledků je však také zhoršující se stav lesů v naší zemi," uzavřela Vrecionová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...