Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CENZURA INTERNETU

  Konečná: Už nebudeme muset přemýšlet. Ani ověřovat!

  14.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Už nebudeme muset přemýšlet. Ani ověřovat! K tomu by podle europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) zřejmě s radostí dospěla Evropská komise, neboť předložila návrh opatření v boji proti šíření dezinformací na internetu.

  Konečná lupa
  Kateřina Konečná je proti cenzuře internetu, jak ji navrhuje EU | Archiv

  Do července by jako první krok online platformy měly vytvořit a dodržovat společný kodex zásad. Dokonce komise určí síť cenzorů, které nám budou říkat, co je pravda a co není. Tyto pak bude EU podporovat. Zkrátka – dostanete informaci, nad kterou už nebudete muset přemýšlet, poznamenala Konečná.  

  Nechci žádné ministerstvo pravdy ani žádnou síť ověřující faktickou správnost údajů. Jedná se o cestu do pekel, říká Kateřina Konečná.
   

   

  Europoslankyně ale s návrhem nesouhlasí. „Myslím, že tudy cesta rozhodně nevede. Samozřejmě, že svoboda sdělení má svoje hranice – výhružná sdělení, nabádání k násilí, nebo poplašné zprávy je třeba rozlišit a zastavit. Rozhodně ale nesmíme dospět k tomu, aby EU – nebo kterýkoliv úřad – měl právo rozhodovat o tom, která informace je pro občana vhodná a která ne,“ je přesvědčena Konečná. Všichni podle ní cítí, že návrh opatření je namířen proti tzv. ruským „fake news“, nicméně by bylo férové přiznat, že každá světová mocnost má samozřejmě své zájmy. „A tvářit se, že USA nebo kterékoli jiné velmoci se to netýká, by bylo pokrytectvím nejvyššího kalibru. Pravda, Bílý dům nemusí hledat moc cest, jak svá stanoviska sdělovat. Horliví novináři – a to se týká i některých v ČR – rádi převezmou nekriticky vše, co ministerstvo zahraničí USA vypustí do světa. Připomněla bych jen, jak nás před invazí do Iráku média masírovala o existenci chemických zbraní – což byla samozřejmě informace, na níž měly Spojené státy velký zájem...,“ doplnila Konečná.

   

  Sama europoslankyně je toho názoru, že EU by měla spíše řešit, co trápí občany, a ne pár papalášů a byrokratů v Bruselu. „Třeba otázku daňových rájů, na které všichni doplácíme, rozdílného odměňování občanů Unie nebo toho, že si z naší země výrobci udělali odpadkový koš Evropy, proti čemuž KSČM bojuje již drahnou dobu! Za KSČM jasně říkám, že nechceme žádné ministerstvo pravdy ani žádnou síť ověřující faktickou správnost údajů. Jednalo by se o nebezpečný precedent. Jakmile něco podobného zavedeme může to vést kamkoliv a být jednoduše zneužitelné. Jedná se o cestu do pekel. KSČM věří lidem, že jsou sami nejlépe schopni posoudit to co čtou,“ uzavřela Konečná.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...