Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TVRDÉ NAŘKNUTÍ

  Pirát Bartoš je feťák, tvrdí Okamura

  12.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Zatímco Pirátská strana usiluje o legalizaci měkkých drog, Tomio Okamura změnil názor a teď tvrdě odmítá legalizaci marihuany. V jedné ze svých knih přitom napsal, že legalizace měkkých drog je správnou cestou.

  Bartoš lupa
  Ivan Bartoš podle svých slov neužívá žádné drogy, včetně alkoholu | web Pirátské strany

  Předseda SPD Tomio Okamura razantně odmítl návrhy Pirátů na legalizaci marihuany a ostře se pustil do předsedy strany Ivana Bartoše. "Odmítám návrhy pirátů na legalizaci drog. A vzpomínám, jak se mi feťák a předseda pirátů Ivan Bartoš pokoušel neúspěšně před svědky nabízet drogy," uvedl Okamura na Facebooku. Podle něj údajná nabídka proběhla při jejich prvním setkání v hotelu Baťov v Otrokovicích ve Zlínském kraji.  

  Států, kde je konopí legální, přibývá
   

  Bartoš nařčení jednoznačně odmítl. Redakci Aktuálně.cz řekl, že tehdy končila senátorská kampaň Piráta Ludvíka Maděry a straníci to v podniku slavili. Shodou okolností měl ve stejném hotelu Okamura projev. Když pak sešel do restaurace, dělali si z něj někteří Piráti legraci, což prý nynějšího předsedu SPD naštvalo. Podle Bartoše se tehdy na místě s Okamurou viděli, ale o drogách nehovořili. "Nenabízel jsem mu drogy, protože je neberu," reagoval šéf  Pirátů Ivan Bartoš pro server Aktuálně.cz. 

   

  Bartoš následně na Twitteru Okamurovi připomněl jeho šest let starou knihu Umění žít, kde legalizaci měkkých drog požaduje.  "Pan Okamura ve své knize pregnantně zformuloval důvody pro legalizaci konopí. Škoda, že se od té doby posunul k 'drogovému populismu', před kterým varoval," komentoval Bartoš a přiložil pasáž, kde se Okamura měkkých drog zastává. "Jsem pro racionální pohled na jakékoli drogy - to, co udělalo z drog ničivý fenomén 20. století, byla kriminalizace," napsal tehdy Okamura. "Pro kriminalizaci jsou ti, kdo z problému žijí - policie, politici a mafie," doplnil.

   

  Česká pirátská strana za legalizaci měkkých drog dlouhodobě bojuje. Legalizace by podle nich přinesla každý rok 3,2 miliard korun, které by šly na zlepšení českého zdravotnictví. Konopí by vyráběli a prodávali koncesovaní podnikatelé, ale povolené by bylo i omezené domácí pěstování. „Naše reforma počítá nejenom s legalizací, ale i s regulací a zdaněním podnikání s konopím. Přinese zvýšení bezpečnosti, ale i více než 3,2 miliardy korun, které se vyberou na daních. Dojde ke snížení výdajů spojených s neúčinnou represí. Konopí už se nebude prodávat na ulici, kde k němu mají přístup děti. Předpokladem úspěšné regulace návykových látek je také maximální omezení reklamy,“ uvedl Jakub Michálek, místopředseda Pirátů.

   

  Legalizace konopí byla úspěšně uskutečněna v řadě států USA, např. v Kalifornii, Oregonu, Washingtonu, Coloradu, Maine a dalších. Jenom v Coloradu vytvořila legalizace konopí 18000 nových pracovních míst. Legalizaci konopí navrhuje i předseda kanadské vlády Justin Trudeau z liberální strany.

  Vláda za 4 roky nedokázala zajistit konopí v lékárnách ani pacientům, kteří ho akutně potřebují. Mohu slíbit, že v případě vítězství ve volbách nebudeme dovážet konopí z Nizozemska, ale budeme ho pěstovat u nás v Česku. V Nizozemsku můžou dále pěstovat tulipány. Díky naší reformě najdeme skutečně účinný způsob, jak skoncovat s černým trhem. V Česku jde minimálně o 60 tun konopí ročně,“ říká pražský zastupitel a místopředseda Pirátů Jakub Michálek.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...