Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KSČM U MOCI

  Káles: Komunisti na koni

  11.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Rychle se zapomíná, říká Josef Káles (Svobodní). Chystá se vláda ANO a ČSSD s otevřenou podporou komunistů. Prezident republiky pronáší zdravici na sjezdu KSČM s pozdravem „Soudružky a soudruzi“. Předseda Evropské komise odhaluje sochu Karla Marxe. Předseda vlády v demisi se není schopen zbavit zápisů ve svazcích StB. Tak Káles shrnul aktuální politickou situaci.

  Káles lupa
  Josef Káles se domnívá, že lidé na zločiny komunismu rychle zapomněli | Svobodní

  Kdo by to byl řekl, že nebude trvat dlouho a komunisti budou opět na koni, poznamenal Káles. Budou vyjednávat o české vládě a pravděpodobně i budou společně se sociálními demokraty a Andrejem Babišem vládnout. „A všude je klid, nic se neděje. ANO zůstává na svých 30 % preferencí. Zvěrstva, která komunistická strana napáchala v minulosti, jsou zapomenuta. Je to už přece jen trochu dávno, tak se to lehce zapomíná. Svět se zbláznil,“ podotkl Káles.  

  Nedopusťme, aby vítězství oslavovali opět komunisti, varuje Josef Káles (Svobodní).
   

   

  Ale není to jen trend české politiky. Na evropské scéně se děje něco obdobného. „Regulace sílí, každý aspekt života se snaží politici nějakým zákonem ohraničit. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v Trevíru obhajuje duchovního otce komunismu a je účasten odhalování jeho sochy. Marxismus není podle jeho slov nic špatného. Měli bychom se v něm údajně inspirovat. Přitom Marx jednoznačně prosazoval násilný převrat,“ poznamenal Káles.

   

  Člověk čím dál více čte názory, že komunisté vlastně nakonec komunisté nebyli, že to byli vlastně kapitalisté. A že komunismus nebo socialismus by fungoval, kdyby se té myšlenky uchopili slušnější lidé. „Asi jsme odsouzeni neustále opakovat stejné chyby. Lidé, kteří varují před návratem socialismu a komunismu, jsou obviňováni ze zbytečné hysterie a prý odvracejí oči od skutečných problémů společnosti. A ti, kteří velkou část svého života strávili v komunistických lágrech, už bohužel k diskuzi přispět nemohou,“ řekl Káles s tím, že aby toho nebylo málo, tak Zeman jede radit komunistům na jejich sjezd, aby „nepromarnili příležitost“ a popřeje všem, „aby svět šel nalevo“. „To je vítěz poslední prezidentské volby, za kterého orodovali i lidé hlásící se k pravici a ke svobodomyslným názorům. No, není vám z toho taky špatně?,“ ptá se politik.

   

  Vždycky bylo podle Kálese pohodlnější, nepouštět se do hádek a střetů, dělat si svoje a věci kolem nějak nechat plavat. Možná si tak maximálně pověsit na zeď na sociální síti nějaký ten citát Burkeho: „Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali.“ Ale přitom nic nedělat. Vyvolávači takovýchto střetů nejsou populární, protože vás nutí mnohdy přemýšlet a opouštět svou konformní zónu. Někdo ale na zlo upozornit musí, tvrdí Káles.

   

  „Slavíme Den vítězství. Den, kdy se podařilo porazit nacisty a fašisty. Bohužel poté, nejen v naší zemi, přišla obdobná totalita. Na zločiny komunismu nikdy nezapomínejme. Už jen kvůli všem těm lidem, kteří si ji zažili na vlastní kůži a trpěli nejen oni, ale celé jejich rodiny. Nedopusťme, aby vítězství oslavovali opět komunisti. Protože, jak je známo: Komunismus je ******** a bolševici jsou *****. Kromě Míly Břečky,“ uzavřel Káles.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...