Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SOUDNÍ FRAŠKA

  Spravedlnost u nás neplatí pro mocné zloděje

  11.05.2018 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Některé významné kauzy české soudy stále nevyřešily a mnohé ani nikdy nevyřeší.

  Tomio Okamura lupa
  Podle Okamury soudy velké kauzy neřeší | web Tomio Okamury

  Osvobozující rozsudek soudu v kauze OKD je podle některých politiků dovršením soudní frašky při šetření této věci. "Takzvaná privatizace OKD je kriminální čin s mnohamiliardovou škodou pro Českou republiku. Před soudem nestáli lidé, jejichž vina se měla posuzovat především, ale takzvané „malé ryby“. Před soudem měl stát především tunelář Bakala a expremiér Sobotka," domnívá se Tomio Okamura. "Nestalo se tak, neboť spravedlnost v této zemi nepostihuje vlivné a mocné zloděje. Orgány činné v trestním řízení a soudy v takových případech jednají způsobem, který naznačuje buď naprostou neschopnost, korupci nebo obojí," dodal.  

  Bude se vůbec někdy bývalý premiér Bohuslav Sobotka zodpovídat ze svých miliardových chyb?
   

  Hnutí SPD svolá po dohodě s regionální organizací v Moravskoslezském kraji shromáždění občanů. "Už nemůžeme čekat jako ovce. Musíme žádat vymahatelnou spravedlnost pro každého občana," hlásá Okamura. SPD prosazuje odvolatelnost soudců a jejich časově omezený mandát. "Prosazujeme důsledné odpolitizování policie a státního zastupitelství. V souvislosti s kauzou OKD je nyní jasné, proč ČSSD usiluje o post ministra vnitra. Vypadá to, že je třeba zametat stopy a kauzy. Stopy a kauzy nejen za OKD. Hnutí SPD připomíná nedávné finanční skandály pod vedením ČSSD potvrzené nálezy Nejvyššího kontrolního úřadu na Ministerstvu školství a Ministerstvu práce a sociálních věcí," uzavřel.

   

  Po vyřešení "kauzy OKD" hlasitě volají především Piráti, kteří se současně snaží vnést do státních politiků více světla. Další parlamentní strany ale větší transparentnost obvykle odmítají. Jak se ukázalo i ohledně ČEZu. Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny totiž doporučil zamítnout návrh Pirátů na zveřejňování smluv ČEZu, a to hlasy všech poslanců kromě Pirátů. Pro zamítnutí hlasovalo i ANO, ačkoliv premiér v demisi Andrej Babiš se ke zveřejňování smluv ČEZu veřejně přihlásil. Pro zamítnutí hlasovali poslanci ANO už dříve na Petičním výboru. Podle výboru se má vláda návrhem dále zabývat.

   

  „Podle hlasování je zřejmé, že Piráti jsou jediná strana, která opravdu prosazuje průhlednost státních firem jako ČEZ. Jde o jednoduchý návrh na zrušení výjimky pro několik málo největších státních firem, které vydaly akcie nebo dluhopisy, jako jsou ČEZ a České dráhy. Babiš veřejně tvrdí, jak zveřejňování ČEZu podporuje, přitom ve skutečnosti jeho poslanci hlasují na výborech proti. Politické strany tak umožnily ČEZu a dalším firmám dál pokračovat v pochybných kšeftech, ve kterých se ztrácejí miliardy korun z peněz občanů,“ komentoval rozhodnutí výboru Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, který je autorem novely zákona.  

  mak | bleskove.cz

  Témata: SPD, PIRÁTI, OKD
  Komentáře ke článku
  loading...