Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VLIV KOMUNISTŮ

  Míth: Dostali jsme se na dno české politiky? Nebo tam stále ještě míříme?

  10.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Česká politická scéna prožila v posledních letech několik turbulencí, které výrazně ovlivňuji i naši současnost. Nenaplněné sny o „lepších zítřcích“ nemalé části české veřejnosti vedla k razantnímu překreslení zdejší politické mapy, domnívá se Jaroslav Míth (ODS).

  Míth lupa
  Jaroslav Míth se nedokáže smířit s tím, že by směřování naší země spoluurčovali komunisté | Archiv

  Voliči, s aktivním přispění mainstreamových médií, si přáli změnu,poznamenal Míth. "A ta skutečně přišla. Ještě nikdy v polistopadové éře zde neexistovala varianta vlády, která by veřejně usilovala o podporu komunistů, a dokonce se s nimi shodovala na programu. Ano, té strany, která naši zemi za čtyři desítky let své vlády skutečně změnila k nepoznání," podotkl Míth.  

  Nestačím se divit, jak hluboko jsme klesli, když ani ne tři desítky let po listopadu reálně hrozí vznik vlády s podporou komunistů, říká Jaroslav Míth.
   

   Kdysi vzkvétající československé hospodářství se odle něj výkonnostně i kvalitativně hluboko propadlo, desítky tisíc lidí kvůli represím ze strany komunistické moci opustilo zemi, další byli uvězněni a stovky jich soudruzi zavraždili. "Po roce 1989 jsme ,nechtěli být jako oni´ a komunisté tak nebyli přinuceni, byť jen k sebemenšímu zpytování svědomí. Jistě, přišlo pár omluv, ale na myšlení valné většiny z nich se nic nezměnilo," konstatoval Míth.

   

  Přesto se nyní komunisté, za přispění ANO a de facto i SPD, stali reálnou součástí vlády, upozornil občanskodemokratický politik. "Přitom tyto negativní a smutné změny přicházejí právě s hnutím ANO Andreje Babiše, které hlásá od začátku svého vstupu na politické kolbiště, že ,bude líp´. Opravdu si někdo myslí, že bude líp, pokud budou směřování naší země spoluurčovat komunisté? Jak hluboko jsme klesli, když ani ne tři desítky let po listopadu reálně hrozí vznik vlády s podporou komunistů?," ptá se Míth.

   

  Je přitom paradoxní, ale vlastně signifikantní, že většina médií řeší v prvé řadě Okamurovo SPD, říká Míth. "Není to můj šálek kávy. Tato strana jednoho muže má daleko do standardní politické strany. Podle mého soudu nemá na to, aby nabídla skutečné experty snad na žádné z ministerstev. Některé výroky Tomia Okamury považuji přinejmenším za kontroverzní. Ale tato strana aspoň za sebou nemá děsivou minulost jako komunisté. Vláda s podporou komunistů není a nemůže být lepší než vláda s podporou SPD a naopak," sdělil Míth.

   

  Takové "detaily" však ANO podle Mítha neřeší. "Chce přece přinést této zemi změnu k lepšímu. Ať si každý volič vyhodnotí sám, jestli jejich slogan ,bude líp´ koresponduje se vznikem vlády podporované komunisty. Vážně zírám, kam jsme se to nakonec tou vší snahou dosáhnout změny dostali. Tohle jsme vážně chtěli? A chtěla to opravdu i média, která houfně tyto snahy podporovala? Je už tato změna konečná, nebo chceme zajít ještě dál? Co třeba vláda jedné strany? Byla by už taková změna dostatečná?," dodal Míth.

  pop | bleskove.cz

  Témata: KSČM, Míth, ODS, SPD, vláda, ANO , babiš
  Komentáře ke článku
  loading...