Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PŘEKROUCENÁ HISTORIE

  Okamura: Den osvobození od fašismu

  09.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V úterý bylo 8. května, ale v Československu od roku 1945 se slavil 9. květen jako den osvobození od fašismu, připomenul šéf SPD Tomio Okamura. Toto datum má podle něj jednoduchou logiku.

  Okamura lupa
  Tomio Okamura poukázal na překrucování historie | Internet

  Dne 9. května skončilo pražské povstání porážkou a kapitulací posledních větších německých hord v republice. „Válka tím ovšem nekončila, na našem území se na nejrůznějších místech s fašisty bojovalo ještě několik dalších dní,“ podotkl Okamura.  

  Je velká neúcta k naší zemi a našim předkům, kteří za ni umírali, že nectíme jejich boj, ale uctíváme separátní kapitulaci v Remeši, podotkl Tomio Okamura.
   

   

  Přesunutí data na 8. května vnímá Okamura jako projev neúcty. „Naši bruselisté v lísání k Západu po listopadové sametové revoluci datum osvobození přesunuli na 8. května, kdy se část německých armád vzdala západním spojencům, ale Rusové, Poláci, Rumuni i československá jednotka stále ještě s Němci bojovali a je opět velká neúcta k naší zemi a našim předkům, kteří za ni umírali, že nectíme jejich boj, ale oficiálně uctíváme separátní kapitulaci v Remeši a nikoli osvobození našeho hlavního města a srdce naší země,“ poznamenal Okamura. Lhaní a překrucování dějin bylo podle něj začátkem fašistické propagandy, která pokračovala dehonestací politických protivníků a totalitním ovládnutím masových médií, která hlásala jedinou nacistickou ideologii.

   

  „Když slavíme vítězství nad nacisty, pamatujme i na tohle. Lhaním, překrucováním, propagandou, zákazem diskuze, nálepkováním nevhodných politických oponentů totiž začíná každá diktatura,“ konstatoval šéf SPD. Během války bylo umučeno, zavražděno, nebo padlo v boji 365 000 Čechoslováků. V této válce zahynulo nejméně 29 milionů Poláků, Sovětů a Čechoslováků. „Pamatujme si, že největší oběti přinesli Slované a byli to také Slované, kteří tuhle válku rozhodli u Stalingradu a v bitvě u Kurska. Obětí největší genocidy světa, největšího holokaustu byli Slované," řekl Okamura. „Mějme to na paměti, až někdo bude znovu a znovu chtít přepisovat dějiny a vytvářet falešné pocity, že Češi se dokonce na nějakém holokaustu podíleli. Tahle tvrzení jsou plivancem do tváře desetitisíců československých bojovníku s fašismem, tisíců umučených hrdinů v mučírnách gestapa a SS,“ doplnil Okamura.

   

  Winston Churchil prý napsal, že „novodobí fašisté se budou vydávat za bojovníky s fašismem“. „Nenechávejme se oklamat, už ve jménu památky těch, kteří umírali za svobodné Československo, za naši zemi a náš národ. Bojovali proto, aby náš národ přežil, nikoliv proto, aby se anonymně rozplynul,“ uzavřel Okamura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...