Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZEMAN VYHROŽUJE

  Generál Bečvář namíchl prezidenta Zemana

  09.05.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman jmenoval nové generály a neodpustil si zkritizovat jednoho stávajícího. Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář se na prezidentův zřejmý proruský vkus příliš okatě přiklání k našim současným spojencům, tedy NATO.

  Josef Bečvář lupa
  Generál Josef Bečvář si na Zemanův vkus příliš dovoluje. | ČT

  Generálové by podle Zemana komentovat politiku České republiky neměli. Jinak prý špatně skončí. 

  Politizujících generálů bylo sice v dějinách několik, ale nikdo z nich nedopadl dobře
   

  „V jednom jediném případě, který nebudu konkretizovat, jsem si všiml, že jeden z generálů má neodbytný pocit vyjadřovat se k zahraniční politice České republiky. Chtěl bych tedy upozornit, že zahraniční politika je věcí vlády, ministra zahraničí a v neposlední řadě i prezidenta republiky. Politizujících generálů bylo sice v dějinách několik, ale nikdo z nich nedopadl dobře,“ poznamenal Zeman.

   

  Konkrétního generála sice nejmenoval, nicméně ke členství v NATO se v minulém týdnu v rozhovoru pro Právo vyjadřoval generál a bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář.

   

  Prezidenta zřejmě zvedlo ze židle především jednoznačné přihlášení se významného českého důstojníka ke spojenectví v Severoamerické alianci. V rozhovovoru mimo jiné řekl: „Dnes není jiná alternativa než být součástí NATO. Je nutné se ptát: To se budeme bránit sami? Jako starý generál říkám, to nejde. Je naprosto zbytečné o tom diskutovat."

   

  Miloš Zeman jmenoval u příležitosti konce druhé světové války na Pražském hradě šest nových generálů. Také v tomto případě si jel ve své vlastní režii. Povýšení se nedočkali dva uchazeči, které navrhla vláda, šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka a zástupce velitele pozemních sil Petr Procházka.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...