Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ISTANBULSKÁ ÚMLUVA

  Zdechovský: Istanbulská úmluva je zbytečný nesmysl propagující gender ideologii!

  02.05.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Přijde vám narození dalšího britského prince jako dobrá zpráva? Mně také, ale v rámci genderově korektního jazyka o dítěti prosím mluvte jen ve středním rodě, jedině plnou genderovou neutralizací totiž omezíme násilí na ženách... Tímto způsobem reagoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na text Úmluvy Rady Evropy.

  Zdechovský lupa
  Tomáš Zdechovský s Istanbulskou úmluvou zásadně nesouhlasí | Archiv T. Zdechovského

  Zdá se vám, že v úvodním odstavci míchám dohromady věci, které spolu nesouvisí, ptá se Zdechovský. Tak to jste očividně nečetli text Úmluvy Rady Evropy (neplést s institucemi EU) o prevenci proti násilí a domácímu násilí, známé spíše jako Istanbulská úmluva, odpovídá si politik. "Jedná se o mezinárodní smlouvu, která se tváří jako perfektní nástroj k univerzálnímu vyřešení problematiky domácího násilí a násilí na ženách všeobecně, ve skutečnosti je v ní ale skryto tolik nesmyslů na podporu genderových ideologií, jako v málokterém jiném dokumentu," podotkl europoslanec.

   

  Přes velký odpor lidovců byla Úmluva díky podpoře z ANO 2011 a ČSSD za Českou republiku podepsána. Nyní se jedná o její ratifikaci, čímž by se naše země zavázala k důslednému plnění požadavků Úmluvy. "Jsem striktně PROTI a po vzoru Slovenska žádám odmítnutí ratifikace," prohlásil Zdechovský s tím, že je proti jakémukoliv násilí na ženách, protože pokud s textem Úmluvy někdo nesouhlasí (natož muž a lidovec), hned je brán za násilníka a demagogicky mu je podsouváno, jak chce, aby ženy byly mláceny, obřezávány a podobné absurdity, jak předváděla například bývalá ministryně Marksová při podepisování textu. "Byli to ale přitom právě lidovci, kdo přišel s českým zákonem proti násilí – konkrétně už v roce 2004 spolupracoval Jan Kasal s Bílým kruhem bezpečí na tom, aby byl zákon č. 135/2006 Sb. Na ochranu před domácím násilím přijat," konstatoval Zdechovský.

   

  Tím se prý Zdechovský dostává i k prvnímu důvodu, proč je proti ratifikaci Úmluvy. "Pro Českou republiku je smlouva vyloženě nadbytečná. Potřebné zákony na potírání domácího násilí už tu dávno máme a v této oblasti se udělalo mnoho dobrého. Téma dávno není tabu, ženy vědí, kam se mohou obrátit o pomoc a reálně ji také dostávají," připomenul europoslanec. Neřní podle něj sice vše dokonalé, ale rozhodně to nevyřeší ratifikace Úmluvy, kterou bychom jednoduše museli akceptovat celou od A do Z bez možnosti diskuze o sporných částech. "Ve vyhodnoceních plnění bychom se pak museli vyjadřovat ke každé z oblastí a nejde to obejít tím, že už to teď nějak plníme. Je potřeba vykazovat pokrok," dodal Zdechovský.  

  Jsem pro zachování přirozených konzervativních hranic a tradiční rodiny a odmítám sociální experimenty, které jsou tím pomyslným dobrým úmyslem vedoucím do pekla, říká Tomáš Zdechovský.
   

   

  Druhým důvodem Zdechovského odmítání Istanbulské úmluvy je, že násilí prezentuje jako typicky mužskou záležitost, jakoby absolutně neexistovalo násilí žen na mužích. Dokument České televize Z lásky nenávist 2 přitom dokázal, že i ženy mohou být agresory a naopak tu potřebují specifické zastání muži. To by Úmluva neřešila, jen by chtěla, aby byly ideálně zcela smazány i ty nejpřirozenější rozdíly mezi muži a ženami. "V tomto bodě je Úmluva velmi snadno zneužitelná a navíc podmiňuje odvod nemalých finančních prostředků ze státního rozpočtu do genderového neziskového sektoru. A kdyby jen to, Rada Evropy (a raději znovu upozorňuji, že to není instituce EU, ale nezávislá organizace principiálně podobná spíše OSN) v textu chce i zasahovat do vzdělávacího systému, protože genderově stereotypní chování jde prý odstranit jedině tak, že budeme dětem nejdéle od mateřinek vtloukat do hlavy, že mezi muži a ženami nejsou rozdíly," uvedl europoslanec.

   

  Aby svá tvrzení dokázal, nabídnul tři přímé citace z Istanbulské úmluvy:

   

  1) „Strany vydělí přiměřené finanční a lidské zdroje pro náležité uplatňování integrované politiky, opatření a programů zaměřených na prevenci a potírání veškerých aktů násilí spadajících do působnosti této úmluvy, a to i těch, jež zajišťují nevládní organizace a občanská společnost.“ (Úmluva, Článek 8 – Finanční zdroje, str. 6)

  2) „Strany podniknou nezbytná opatření pro podporu sociálních a kulturních vzorců chování žen a mužů s cílem vymýtit předsudky, zvyky, tradice a další praktiky, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů.“ (Úmluva, Článek 12 – Obecné závazky, str. 7)

  3) „Tam, kde to bude vhodné, podniknou strany kroky k tomu, aby ve formálních osnovách na všech úrovních vzdělávání existoval materiál k tématům, jako je rovnoprávnost žen a mužů, nestereotypní genderové role, vzájemný respekt, nenásilné řešení konfliktů v mezilidských vztazích, genderově podmíněné násilí vůči ženám a právo na osobní integritu, to vše uzpůsobeno rozvíjejícím se schopnostem žáků.“ (Úmluva, Článek 14 – Vzdělání, str. 8)

   

  "Když někde začnu kritizovat neziskový gender sektor, vylítávají další čertíci z krabiček s tím, jaký jsem populista a jen se vezu na kritice neziskovek, aniž bych o nich něco věděl. Opak je pravdou, dlouhodobě spolupracuji například s Charitou i s už zmíněnou neziskovou organizací Bílý kruh bezpečí, kdy jedna z prvních věcí, které jsem jako čerstvě zvolený europoslanec udělal, byla pomoc se zřízením nonstop linky 116 006 pro oběti domácího násilí po celé EU," sdělil Zdechovský. Gender neziskovkami myslí prý ty, které opravdu řeší jen gender. A že se od původní dobré myšlenky srovnat platy mužů a žen na zcela identických pozicích problematika i u nás se ale posunula debata až k velmi nebezpečným návrhům, aby stát umožnil otěhotnět ženám bez partnerů a ještě jim z veřejného zdravotního pojištění platil umělé oplodnění, a tak produkoval samoživitelky. Tvrzení opírali o konstrukt dítěte jako jejich základního práva, nikoliv plodu sblížení dvou osob a už vůbec ne lásky, řekl Zdechovský.

   

  Upozornil například na existenci Genderové expertní komory. Jejím cílem přímo je: "začlenit genderovou perspektivu do agend státu i soukromého sektoru za pomoci vysoce kvalifikovaných odbornic a odborníků." Nebo na Českou ženskou lobby, která je rovnou poradním orgánem Rady vlády pro rovnost mužů a žen. "Ta první organizace nám může přijít úsměvná, protože mají genderově nevyvážený poměr členů a členek, což vlastně vůbec není legrace! S Českou ženskou lobby mám spojeno věcí více. Například to, jak prosadili stáhnutí neškodné výstavy aktů z Akademie věd, psali petice proti vtipným reklamám od pivovaru Bernard, ale zcela podporovali a nikdy nekritizovali nechutnou výstavu spoutaných nahých žen...," prohlásil lidovecký politik.

   

  Celkově je podobných neziskovek mnohem víc a spíš, než jim dělat reklamu, by Zdechovský rád mluvil o tom, co vše už přímo v České republice zvládly za velkého přispění Norských fondů prolobovat. "A to je třeba přepisování učebnic pro děti, aby byly správně genderově korektní. Jsou na to už zcela oficiální pokyny na stránkách ministerstva školství. Také se dělají různé firemní audity, které jdou mnohem dál, než je očekávatelné porovnání platů. Velký důraz se klade na používání genderově korektního jazyka a přepisují se tak smlouvy, propagační materiály i vnitřní předpisy. I na toto jsou už od vlády schválené směrnice," podotkl Zdechovský.

   

  Nedávno si prý s dětmi chtěl zahrát Černého Petra. Celou hru mu ale znechutilo zjištění, že mezi kartami jsou Petrové dva, tedy Petr a ještě Petra. "Následně jsme zjistili, že všechny dvojice jsou i vždy mužská a ženská varianta různých profesí, tedy třeba klaun a klaunka (?) a karty putovaly rovnou do koše. Určitě můžeme diskutovat o tom, jestli zrovna tohle dětem nějak zásadně ubližuje a je nutné proti tomu vystupovat. To ale nechci, dávám to jako takový vtipný příklad toho, co tu máme teď a snažím se ukázat, jak moc už nás nesmyslná genderová korektnost pohltila," uvedl europoslanec.

   

  Po případné ratifikaci Istanbulské úmluvy nebude Černá Petra excesem, ale zřejmě běžnou věcí – tak, jak to můžeme pozorovat v západních státech, kde se i strhla mela kvůli oznámení, že se královské rodině narodil chlapec. To přece není důležité a dítě má mít podle některých aktivistů právo na určení si vlastního genderu. Už se to narodilo a je to zdravé, to vám musí stačit.​​ "A to je třetí důvod odmítnutí. Chci tu mít radost z normálních běžných věcí, jako je narození chlapce či holčičky. Nechci vydávat obrovské množství energie a peněz na absurdní hlídání nesmyslů namísto dávání peněz na podporu flexibilních úvazků, budování míst ve školkách, platy učitelů apod. To není populismus, to je snaha o zachování přirozených konzervativních hranic a tradiční rodiny. A odmítnutí sociálních experimentů, které jsou tím pomyslným dobrým úmyslem vedoucím do pekla," uzavřel Zdechovský.​

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...