Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PREZIDENT VS. KSČM

  Czernin: Prezident přistrkuje komunisty k moci

  26.04.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Místopředseda TOP 09 a senátor Tomáš Czernin neskrývá obrovské rozhořčení v souvislosti s prezidentem Milošem Zemanem, který vyrazil do Nymburku na stranický sjezd KSČM. Stranu nazval zločinnou organizací, která měla být podle něj už dávno zrušená.

  Czernin lupa
  Tomáš Czernin se ostře pustil do Zemana a KSČM | TOP 09

  Czernin si rozhodně nebral servítky. „Jsem rozzloben. Jsem zhnusen a stydím se, že naše krásné město Nymburk musí na svém území snášet něco takového, jako je stranický sjezd Komunistické strany, zločinné organizace, která měla být už dávno zrušená. Je takřka 30 let po revoluci a my vidíme, že na sjezd KSČ přijíždí jako host prezident republiky. Přijíždí na sjezd té Komunistické strany, která tady 40 let vraždila justicí, v lágrech a na hranicích. Té komunistické strany, která zavírala do kriminálu tisíce lidí pro pravdu, pro majetek, pro myšlenky. Té komunistické strany, která dohnala statisíce schopných lidí k emigraci, rozvrátila rodiny a zničila jejich osudy," prohlásil místopředseda TOP 09.  

  Miloš Zeman bezostyšně přistrkuje komunisty k moci. Nad tím zůstává rozum stát a bouří se v nás bezmocný hněv, prohlásil Tomáš Czernin.
   

   

  Tahle strana se podle něj nikdy nereformovala. Nikdy neuznala svou vinu, nikdy se neomluvila. „Jsou to stále ti samí bolševici, pohrobci Stalina, stejní jako když rozkulačovali venkov, kradli fabriky i dílny a zavírali lidi do vězení," poznamenal Czernin. Dodal, že dnes komunisté hladově koukají po moci z rukou StBáka. „Jak bezostyšně mlaskají nad koryty v parlamentu. Jak podkopávají naši pozici v NATO a EU vazalskou službou ruskému medvědovi. A sem přijíždí prezident? Dovedete si tu představit prezidenta Václava Havla? Dokonce ani Klaus to neudělal. Ale Zeman ano. Přistrkuje komunisty k moci. Bez kapky studu, bez náznaku úcty k těm mrtvým, bez ostychu před těmi tisíci zničených osudů. Nad tím zůstává rozum stát a bouří se v nás bezmocný hněv," konstatoval Czernin.

   

  Můžeme se vztekat, můžeme brečet nad těmi, kdo se tu promenují jako Krylovy Maškary: „Tak jako kdysi a tak jako včera, i dnešní den znova, vždy bojí se slova.", podotkl Czernin. „Proto my musíme mluvit. Ukazovat prstem na svinstvo a nebezpečí. Dřív, než nám zase ukradnou budoucnost. Díky vám za to, že jste tady. Snad to s námi pořád ještě není tak strašné," uzavřel Czernin.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...