Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Černý den?

  Koalice prosadila elektronickou evidenci tržeb, opozice chystá ústavní stížnost"

  10.02.2016 13:05 / politika google+ twitter facebook

  Velký šok zažila opozice! Koalice i přes velké výhrady prosadila elektronickou evidenci tržeb. Od toho si vláda, především ministr financí Andrej Babiš (ANO), slibuje lepší výběr daní a navýšení příjmů států až o 18 miliard korun ročně. ODS spolu s TOP 09 chystají ústavní stížnost.

  Sněmovna lupa
  Sněmovna přijala zákon o elektronických tržbách! | archiv

  Pro kontroverzní zákon hlasovalo 105 poslanců ze 145 přítomných. S vládní koalicí hlasovali i dva poslanci Úsvitu a tři nezařazení poslanci zvolení původně také za toto uskupení, které se později rozštěpilo

   

  „Co bude příští krok? Zmocňovací zákon, aby parlament nebyl žvanírna? Německo s tím má zkušenost z roku 1934,“ hřímal k přijetí zákona předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v narážce na nacistické Německo. Zmocňovacím zákonem se říšský kancléř Adolf Hitler stal führerem a zákony v Německu už za jeho éry nemusel schvalovat Říšský sněm.  

  Koalice schválila elektronickou evidenci tržeb a to přes protesty opozice, která podala Ústavní stížnost!
   

   

  „Ústa si zacpat nenecháme,“ dodal Kalousek. Předseda ODS Petr Fiala označil přijetí zákona za černý den pro živnostníky i pro českou demokracii.

   

  Poslanci TOP 09 a ODS si po ukončení rozpravy vytáhli hlasovací karty ze zařízení a na protest opustili jednací sál. Kalousek to zdůvodnil tím, že právo vystoupit nedostalo 16 poslanců klubu TOP 09 a Starostů. „Znásilnili jste diskusi způsobem, který nemá v moderní historii obdoby,“ řekl vládě.

   

  Ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš obhajuje zákon s tím, že přinese do státního rozpočtu výrazné částky. „Není to levicový ani pravicový projekt. Pomůže k narovnání podnikatelského prostředí,“ dodal Babiš na poslance, aby zákon podpořili. Dodal, že zákon Sněmovna projednává už 236 dní.

   

  Otázkou je, co na stížnost řekne Ústavní soud a jak dlouho bude trvat projednání. Pokud soud rozhodnutí přijme, budou jej muset akceptovat i odpůrci. Opozice hlásá, že pokud vyhraje příští volby, zákon zruší.

  nely | bleskove.cz

  Témata: politika, babiš, ANO , tržby
  Komentáře ke článku
  loading...