Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHOPÍ SE ŠANCE

  ČSSD míří vysoko

  20.04.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Předseda ČSSD Jan Hamáček seznámil prezidenta Miloše Zemana s nabídkou na sestavení vlády, kterou sociální demokracie dostala v pondělí od hnutí ANO. Tu zatím obě strany před veřejností tají.

  Hamáček lupa
  Hamáček dnes prozradí tajnou dohodu | ČSSD

  Podle ČSSD je problém, že ANO prosadilo do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů svého poslance Jiřího Maška. „To, co se stalo včera, je věc, která komplikuje vztahy v té případné koalici a určitě potom do budoucna, i tuto věc otevřeme, jakým směrem by měla být kontrolována GIBS,“ řekl Hamáček. ANO totiž prosadilo svého kandidáta, ačkoli dříve řeklo, že pozice patří opozici.  

  Neustálé dohady pokračují
   

  Zeman vzal informace o vyjednávání na vědomí, řekl Hamáček po schůzce na Pražském hradě novinářům. Dodal, že prezidenta seznámil se svým návrhem, který v pátek přednese grémiu a předsednictvu ČSSD. Bližší informace odmítl sdělit, první se je má dozvědět vedení strany.

   

  Hamáček zopakoval, že v pátek grémium a předsednictvo strany nabídku ANO posoudí a rozhodne, zda budou vyjednávání o vládě znovu otevřena. ČSSD je ukončilo před dvěma týdny poté, co ANO odmítlo přistoupit na jejich podmínky. Těmi byla vláda bez předsedy ANO Andreje Babiše nebo jeden z postů ministra vnitra či financí pro ČSSD. Pokud by vedení strany rozhodlo v jednáních pokračovat a byla by nalezena dohoda, rozhodovali by o výsledku členové strany, řekl Hamáček. Setkání se Zemanem Hamáček označil za konstruktivní, konalo se podle něj v přátelské atmosféře. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...