Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TO SE DALO ČEKAT

  Ještě nezačalo druhé kolo jednání o vládě a komunisté už diktují své podmínky

  17.04.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš musí spěchat. Pokud chce vládnout se sociálními demokraty, měl by jim do pátku navrhnout takové resorty, které by je uspokojily. A proč právě do pátku? V tento den se sejde vedení ČSSD a v sobotu mají komunisti volební sjezd. Vystoupí na něm také Miloš Zeman a delegáti sjezdu rozhodnou o případné toleranci koalice ANO s ČSSD.

  Filip Vojtěch lupa
  Komunisté jsou opět na koni a diktují podmínky | KSČM

  „Budeme určitě spěchat, aspoň z naší strany. Potřebujeme do pátku mít už nějakou jasnou, předběžnou dohodu,“ uvedl po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech Andrej Babiš. 

  Budeme mít požadavky na patřičnou kvalifikaci, vzdělání a manažerské schopnosti toho, kdo bude resort řídit
   

  Odstupující premiér se totiž bude muset zavděčit prezidentovi i komunistům, po kterých žádá tichou podporu. Šéf komunistů Vojtěch Filip už ale dopředu vykřikuje, že v případě podpory bude mít jeho partaj ke složení kabinetu jisté podmínky. „Budeme mít požadavky na patřičnou kvalifikaci, vzdělání a manažerské schopnosti toho, kdo bude resort řídit, protože to není procházka růžovým sadem a legrace,“ řekl v rozhovoru pro server IHNED.CZ.

   

  A vyjednavačům o vládě vzkazuje v souvislosti se schvalováním útoků NATO v Sýrii některých ministrů další požadavky: „Myslím, že je zcela legitimním požadavkem, aby každý, kdo bude vykonávat post ministra nebo ministryně, měl respekt k mezinárodněprávním závazkům České republiky a respekt k mezinárodnímu právu.“


  Druhé kolo námluv ANO s ČSSD ještě nezačalo a vzkazy k Andreji Babišovi už letí také z řad sociální demokracie. Konkrétně k zřejmému záměru ANO, aby vnitro vedl nestraník. „To by u nás neprošlo,“ řekl pro iDNES.cz zdroj z ČSSD blízký vedení.Sociální demokraté totiž chtějí tento silový resort pro sebe.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...