Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Trochu mimo?

  Šokující Jan Tříska: Merkelová je hrdinka, my s manželkou uprchlíci!

  11.02.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Statisíce lidí se v otázce uprchlické krize stavěly za utečence a neustále je omlouvaly. Až do doby, než někteří sami viděli, co mnozí z nich dokážou, že se mezi nimi vyskytují teroristé a jakým způsobem zacházejí s pomocí od druhých. Herec Jan Tříska, který žije řadu let v USA, to ale vidí jinak. Angelu Merkelovou má v podstatě za hrdinku a sám o sobě a své ženě tvrdí, že jsou vlastně taky uprchlíci.

  Tříska Jan lupa
  Jan Tříska svými názory dokáže pořádně šokovat! | youtube.com

  Jeho vyjádření šokovalo spoustu lidí a někteří v internetových diskuzích zuří. „Je senilní, nebo fanatik, nebo se zbláznil? Žije si kdesi v USA, problémy této země a Evropy se ho v podstatě netýkají a říká nesmysly,“ napsala jeden z diskutérů.

   

  Jan Tříska v rozhovoru pro časopis Týden vysvětlil, že společností aktuálně zmítají velká témata, až už jde o potenciální antisemitismus nebo politickou korektnost.  

  Herec Jan Tříska označil Angelu Merkelovou téměř za hrdinku a sám sebe a svou ženu za uprchlíky!
   

   

  „Ale nevím, jestli to není jen optický klam díky tomu, že rok 2016 je v Americe rok volební kampaně a v listopadu budou prezidentské volby. Při sledování politiky jeden neví, zda to nejsou klamy. Téma rasové nesnášenlivosti, antisemitismu a jinakosti v tomto roce vystává až příliš," řekl Tříska.

   

  Sám prý s napětím sleduje uprchlickou problematiku v Evropě. „Jsem také uprchlík. Moje žena je také uprchlík a moje dvě dcery jsou také uprchlíci. Žijeme v zemi, kde je každý druhý uprchlík, a když není uprchlík, tak jeho tatínek je uprchlík, a když ne jeho tatínek, tak jeho dědeček, neboť žiji v zemi uprchlíků," uvedl Tříska, který ale asi nepochopil, že je zásadní rozdíl mezi uprchlíkem a uprchlíkem. Vždyť i řada jiných Čechů odešla před komunismem do zahraničí, ale museli se chovat tak, aby je nevyhostili, což většina utečenců z východu nedělá. Ba naopak.

   

  Herec prý rozhodně nesdílí některé kritické názory na německou uprchlickou politiku. „Nedivím se, že Angela Merkelová se stala osobností roku, politikem roku na titulu časopisu Time. Klobouk dolů před ní. A konstatuji, že zrovna tak Justin Trudeau v Kanadě se zachoval jako velkej frajer. Holt někteří guvernéři se zachovali líp a někteří guvernéři se zachovali hůř," dodává Tříska.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...