Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SLOŽITÁ VYJEDNÁVÁNÍ

  Babiš už neví kudy kam

  17.04.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Sociální demokraté nyní dostali od hnutí ANO nabídku na pět křesel ve vládě a ministr vnitra by měl být nestraník, na kterém se shodnou obě strany.

  Zeman a Babiš lupa
  Prezident se snaží premiérovi pomáhat co mu síly stačí | Twitter

  Prezident Miloš Zeman nejprve doporučil sociálním demokratům podílet se na vládě a vyjednávat s hnutím ANO. Když to ale neklaplo, poradil Babišovi nedoprošovat se u jeho odpůrců a jednat o vládě s SPD. To se ale drtivé většině členů hnutí ANO nelíbí. ANO se tak rozhodlo vrátit k jednání s ČSSD. Koaliční vláda ANO a ČSSD, by měla ve Sněmovně jen 93 poslanců, opírala by se o hlasy KSČM.  

  ČSSD nechce jednání s ANO komentovat
   

  Sociální demokraté nyní dostali od hnutí ANO nabídku na pět křesel ve vládě a ministr vnitra by měl být nestraník, na kterém se shodnou obě strany. Tvrdí to server echo24.cz. Podle něj nabídlo ANO ministerstvo obrany, zahraničí, školství a kultury. Pátým křeslem má být práce a sociální věci, nebo zemědělství. ČSSD odmítlo do pátku nabídku jakkoli komentovat. 

   

  Hnutí ANO by přitom nejraději vládlo samo. Vyhrálo volby a nechce se nikoho doprošovat o spolupráci. Tím spíš, že drtivá většina parlamentních politiků se neustále ostře naváží do premiéra Andreje Babiše. A to i přesto, že předčasné volby by opět s přehledem vyhrál.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...