Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PARADOX DOBY

  Komunisté a SPD odsuzují útok NATO v Sýrii. Ovčáček vyzývá na twetteru, aby si kavárna jmenovala velitele do první linie

  16.04.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Komunisté společně s SPD a Milošem Zemanem obviňují vládu ANO, že podporuje „stranu války“. Chtějí, aby se kabinet zavázal, že se bude řídit prvním článkem ustavujícího dokumentu NATO z roku 1949. Říká se v něm, že vojenskou sílu lze použít pouze v případě vnějšího napadení nebo na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

  Filip Vojtěch lupa
  Vojtěch Filip si to prý s Babišem vyříká | KSČM

  Brutálním porušením prvního článku ustavujícího dokumentu Rady bezpečnosti OSN označují čeští komunisté útok USA, Velké Británie a Francie v Sýrii. Režim prezidenta Asáda zde údajně před několika dny použil zakázanou chemickou bojovou látku. 

  USA a jeho spojenci se neumí vyrovnat s vítězstvím Syřanů a Rusů nad islamisty, což způsobilo posílení vlivu Ruska v regionu.
   

  „Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii. Vojenské ataky nikdy nepřispěly k řešení, naopak přiostřují napětí a právě tento útok může mít katastrofický dopad,“ řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

   

  Slova svého šéfa doplnil v neděli na TV Prima jeho místopředseda Josef Skála. „Je to už třetí úlitba straně války, kterou pan premiér a ministři ANO udělali. Lidé jako já a celé vedení KSČM jsme bombardováni členy a i lidmi ze širší levicové vlastenecké veřejnosti, jak dlouho můžeme něco takového tolerovat,“ poznamenal.


  „Agrese proti Sýrii bude naše velké téma při jednání s Babišem o podpoře vlády,“ upozornil také.
  S tím, že komunisté by byli spokojeni, kdyby se jim vláda zavázala, že se bude řídit ustavujícím dokumentem NATO z roku 1949. „První článek říká, že vojenskou sílu lze použít pouze v případě vnějšího napadení nebo na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN. Teď to bylo porušeno brutálně,“ dodal Skála. Vyzdvihl rovněž postoj Ruska, které se rozhodlo nezasahovat.


  Podobně kriticky se vyslovilo rovněž hnutí SPD. "USA a jeho spojenci se neumí vyrovnat s vítězstvím Syřanů a Rusů nad islamisty, což způsobilo posílení vlivu Ruska v regionu," naznačil šéf SPD Tomio Okamura. Poslanec SPD Lubomír Volný ve šlépějích svého předsedy dokonce nazval vojenský zásah teroristickým útokem zemí NATO.


  Ani mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček není s útokem v Sýrii ztotožněn. "Vojenské řešení je vždy až to poslední," uvedl. Zároveň osočil novináře a kritiky Zemana, že podporují válku. „Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?“ pokusil se glosovat na svém tweeteru.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...