Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZNOVU NÁMLUVY S ČSSD

  Babiš s okamurovci vládnout nechce

  13.04.2018 15:10 / politika google+ twitter facebook

  Paktovat se s okamurovci se zatím poslanci ANO navzdory prezidentovi nechtějí. Na jednání hnutí se shodli, že chtějí obnovit jednání s ČSSD. Ovšem stále s kandidátem na premiéra Andrejem Babišem. Přitom už několikrát byl ve hře šéfa kabinetu současný vicepremiér Richard Brabec.

  Richard Brabec. lupa
  Richard Brabec jako premiér? Pro demokratické strany v parlamentu zřejmě schůdná varianta. | Archiv

  Premiérem všem navzdory. Andrej Babiš se stále drží svého. Proto také po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem přišel na jednání s doporučením, aby ANO zemi vedlo s extremisty z SPD a komunisty.  

  Hnutí ANO nakonec doporučilo svým vyjednavačům, aby se pokusili obnovit jednání o vládní spolupráci s ČSSD
   

  Ovšem varianta, na kterou by slyšely demokratické strany v parlamentu, by tu byla. Ještě před jednáním hnutí ANO byl totiž jedním z kandidátů na post šéfa kabinetu jeho současný stranický kolega Richard Brabec. „Ale pan Brabec to nechce dělat. On nechce dělat ani ministra financí. Ta varianta už vůbec nepřichází v úvahu,“ argumentoval Andrej Babiš ve čtvrtek pro MF Dnes.

   

  Sám Brabec ale tuto variantu před zahájením jednání nevyloučil. „Vzhledem k tomu, že o tom neustále někdo mluví, tak je možné, že to tam někdo řekne. Já se k tomu taky určitě hned na začátku vyjádřím,“ připustil.

   

  Ještě než se zástupci ANO sešli, bylo ovšem jasné jedno. S SPD rozhodně NE. „SPD není dobrá varianta. Poškodí to celou zemi, poškodí to ANO, já se s tím neumím srovnat,“ řekl předtím poslanec Rostislav Vyzula. A takových poslanců je podle něj v klubu ANO více než dvacet. Hnutí ANO nakonec doporučilo svým vyjednavačům, aby se pokusili obnovit jednání o vládní spolupráci s ČSSD. Ovšem ČSSD variantu s Andrejem Babišem v čele kabinetu stále odmítá. Opět to potvrdil místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...