Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZA PÁR DNÍ HOTOVO?

  Zeman s Okamurou plánují vládu

  13.04.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman přijal odpoledne v Lánech zástupce hnutí Svoboda a přímá demokracie, schůzky se zúčastnil předseda SPD Tomio Okamura a také místopředseda Radim Fiala. Pokračovala tak série konzultací po krachu koaličních vyjednávání mezi hnutím ANO a ČSSD. Okamura po skončení uvedl, že s prezidentem oba doufají ve vznik vlády v rámci spolupráce ANO, KSČM a SPD. Oba také věří, že kabinet vznikne do června.

  Okamura Tomio lupa
  Tomio vycítil příležitost | web Tomio Okamury

  Prezident Miloš Zeman si podle Tomio Okamury představuje vládu „v nějaké konstelaci“ spolupráce ANO, KSČM a SPD. O podrobnostech představ prezidenta šéf SPD mluvit nechtěl, chce s nimi seznámit nejdříve premiéra v demisi Andreje Babiše.  

  ANO vládnout s SPD nechtělo, ale nic jiného mu nezbývá
   

  Okamura zároveň řekl, že pokud Babiš SPD ohledně vyjednávání neosloví, učiní tak on a bude schůzky zástupců SPD, ANO a KSČM iniciovat. "Prezident si přeje vládu odborníků," zdůraznil Okamura. Poznamenal, že si odnáší několik stran svých zápisků o představách Zemana týkajících se vlády.

   

  "Hnutí SPD už většinu programu s hnutím ANO projednalo a shoda by mohla být nalezena rychle," věří Okamura. Zůstává však rozpor ohledně obecného referenda, kde SPD požaduje i možnost hlasování o vystoupení z EU nebo NATO. Okamura dodal, že chce nabídnout, aby musel výsledky referenda schválit parlament. Dohoda na této otázce je prý možná.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...