Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DVOJÍ KVALITA POTRAVIN

  Jurečka: Zákaz dvojí kvality vítáme

  12.04.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Evropská komise přijala balíček legislativních úprav “New Deal for Consumers“ (Nová dohoda pro spotřebitele). Změny reagují na nespokojenost občanů některých členských států (včetně ČR) s různou kvalitou totožných potravin a výrobků. Místopředseda lidovců Marian Jurečka se netají tím, že mu tento krok udělal radost. Nechce prý, aby byli Češi považováni za spotřebitele druhé třídy.

  Jurečka Marian lupa
  Marian Jurečka usiluje o zákaz dvojí kvality potravin už dlouho | Archiv

  Lidovci návrh EU vítají - o zákaz dvojí kvality potravin usilují dlouhodobě. “Není správné, aby bylo Česko popelnicí Evropy a naši občané byli bráni jako spotřebitelé druhé kategorie,” komentoval první místopředseda lidovců a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.

   

  Podle europoslankyně za KDU-ČSL Michaely Šojdrové návrh Komise řeší požadavek KDU-ČSL a postihne klamavé jednání výrobců. “Nový návrh konečně dává členským státům i jejich občanům nástroj proti těmto praktikám. Věřím, že Evropský parlament návrh směrnice podpoří a urychlí její projednání tak, abychom ji stihli schválit ještě do konce mandátu,” řekla Michaela Šojdrová.  

  Není správné, aby bylo Česko popelnicí Evropy, říká první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
   

   

  Lidovci dlouhodobě usilují o zavedení opatření proti dvojí kvalitě potravin. Podle Michaely Šojdrové jsou opatření Komise výsledkem vytrvalého tlaku politiků v tzv. nových členských státech. “Zásadní roli sehrála iniciativa ministra zemědělství Mariana Jurečky, který opakovaně od roku 2014 požadoval v rámci EU řešit různou kvalitu potravin stejných značek,” doplnila Šojdrová.

   

  Podle předběžných informací se navržená opatření týkají rozšíření postihu klamavých obchodních praktik směrnice 2005/29/ES. Na jejím znění se bude muset dohodnout Evropský parlament s Radou, následně bude záležet na implementaci členských států. Země budou  muset upravit své zákony a taky zajistit, aby se nová pravidla dodržovala.

   

  “Jsem rád, že se naše úsilí podařilo. O nápravu jsem loni v červenci dopisem žádal předsedu komise a další členy. Nakonec, o problematice jsem jednal i s naší eurokomisařkou Věrou Jourovou, která dokázala dostat návrh na půdu Evropské komise,” uzavřel Jurečka.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...