Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LIDOCI UŽ NECHTĚJÍ ČEKAT

  Pavel Bělobrádek chce sestavit vládu z ne-extrémistických stran s podporou ANO

  11.04.2018 01:10 / politika google+ twitter facebook

  Pavel Bělobrádek chce vyřešit vládní krizi. Navrhne vznik menšinové vlády ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. „Měla by 85 hlasů, to je víc mandátů, než kterými disponuje ANO,“ představil svůj záměr Bělobrádek. V tomto týdnu chce svou verzi navrhnout prezidentovi republiky.

  Pavel Bělobrádek lupa
  Bělobrádek promluvil o migrantech i české skepsi vůči Evropě. | Facebook

  Myšlenku společné menšinové vlády, kdy by byl kandidát na premiéra nadstranický, nestranický nebo z okruhu stran, které nejsou extremistické ani radikální, chce představit kolegům v Parlamentu. "Pak bychom mohli nabídnout programovou spolupráci hnutí ANO," poznamenal.  

  Hnutí ANO při jednání o vládě předvedlo "pětiměsíční maraton neschopnosti".
   

  Případná menšinová vláda složená z ne-extremistických a ne-radikálních stran, by podle šéfa lidovců mohla přijmout i programové body hnutí ANO.


  Šéfové stran, které chce Bělobrádek oslovit ale zatím vyčkávají. Například podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše nebyly dosud vyčerpány všechny možnosti, jak mohlo ANO vyřešit povolební situaci. „Pokud by Babiš netrval na funkci premiéra, otevírala by se možnost pokračování koalice ANO s ČSSD a KDU-ČSL,“ poznamenal.


  Předseda ODS Petr Fiala si zase myslí, že nyní je na tahu Zeman. Návrh lidovců podle něj nedává reálnou šanci na sestavení vlády. "Jednáním se ale nebráníme," podotkl. „Zeman stále Babiše nezbavil možnosti skládat kabinet," upozornil.


  Předseda sněmovního klubu STAN Jan Farský je ale ve svých názorech radikálnější. Hnutí ANO podle něj při jednání o vládě předvedlo "pětiměsíční maraton neschopnosti". "My jsme naše podmínky definovali, nebudeme ve vládě s trestně stíhanou osobu, druhá podmínka je jasné prozápadní směřování, nezpochybnitelná pozice v EU a NATO," řekl. Vláda se podle něj nesmí ale opírat o extremisty.


  Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je zase přesvědčený, že by prezident neměl druhý pokus k sestavení vlády svěřovat Babišovi ani nikomu jinému z ANO. Východiskem prý nejsou ani předčasné volby. "Prezident by měl jmenovat zástupce jiné parlamentní strany," je přesvědčený.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...