Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MENŠINOVÁ VLÁDA

  Návrat původního plánu: ANO chce vládnout samo

  11.04.2018 05:00 / politika google+ twitter facebook

  Menšinová vláda zůstává variantou, která má v hnutí ANO největší popularitu – přinejmenším mezi jeho poslanci. Poslanecký klub po krachu koaličního jednání hnutí s ČSSD podle informací České televize většinově odmítá další snahu o vytvoření vládní koalice. Možnost, že by se ANO k jednání se sociálními demokraty vrátilo, si dokáže představit jen třetina Babišových poslanců. Zbylým by naopak vesměs nevadilo opřít se o SPD

  Zeman a Babiš lupa
  Prezident přivítal premiéra na zámku v Lánech | Twitter

  Jednání krachují. Možnost, že by ANO ještě jednalo s ČSSD, připustilo na jednání klubu podle informací ČT jen 24 ze 68 přítomných poslanců. Průběh a především výsledek jednání byl podle místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka pro hnutí velkým zklamáním. „Sociální demokracie dostala ve volbách 7 procent a my jsme jim nabídli maximální programovou shodu i pět resortů, z toho dva silové. A oni nás poslali úplně na závěr jednání do háje,“ popsal Faltýnek, jak ANO vyjednávání s ČSSD vnímá.  

  Prezident doporučil Babišovi jednat s SPD
   

  Většina poslanců tak nyní preferuje menšinovou vládu a nevadí jim ani to, že by vznikla díky podpoře komunistů a SPD.  Poslanci ANO na svém jednání zároveň znovu ujistili o své bezvýhradné podpoře předsedu hnutí Andreje Babiše – zůstává jejich jedinou alternativou pro obsazení premiérského křesla. „Myslím, že tam nebyl nikdo, kdo by řekl, že si nepředstavuje v roli premiéra pana Babiše,“ uvedla poslankyně ANO Helena Válková.

   

  Podobně se vyjádřil také prezident Miloš Zeman. "Pan prezident mi doporučil pokračovat v jednání s KSČM a SPD,“ řekl premiér v demisi Andrej Babiš po schůzce. Od prezidenta prý žádnou lhůtu, do kdy má vládu dojednat, nedostal. Sám Babiš věří, že jednání půjdou půl roku po volbách rychleji. "Máme svobodné volby. Voliči projevili svobodnou vůli. Těžko můžeme dělat nějaký rozdíl mezi voliči, kteří projevili svobodnou vůli,“ dodal premiér. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...