Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BABIŠ SI JDE PRO ORTEL NA HRAD

  Babiš je podle Kalouska ňouma a Zeman by mu neměl svěřovat sestavení vlády

  10.04.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš je zřejmě na lopatě. Nechce jít prezidentovi Zemanovi navrhovat žádná řešení. Hodlá prý pouze vyslechnout jeho „vůli“. Po půl roce marného sestavování vlády s důvěrou se do něj včera pustil šéf poslanců za TOP 09 Miroslav Kalousek.

  Kalousek lupa
  Miroslav Kalousek si nebere servítky a přitvrzuje | ČT

  Ňouma, takovým přízviskem nazval Miroslav Kalousek na Twitteru premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Důvodem takového oslovení je podle něj fakt, že ani půl rok po volbách nemá vládu, která by mohla získat důvěru sněmovny. „Premiér ani půl roku po volbách neumí prezidentovi říct, jak chce zajistit důvěru Poslanecké sněmovny pro svou vládu. Slušný politik by v takové situaci pověření vrátil,“ napsal na Twitteru Kalousek. 

  A slušný prezident by takovému ňoumovi pověření vzal a pověřil by někoho jiného.
   

  Šéf poslanců za TOP 09 ve svém prohlášení ještě pokračoval dál. „A slušný prezident by takovému ňoumovi pověření vzal a pověřil by někoho jiného,“ shrnul Kalousek.

   

  Andrej Babiš přiznal, že nemá v rukávu žádnou variantu a podle všeho vkládá svůj osud do rukou Miloše Zemana. "Já nemám co nabízet panu prezidentovi. Karty rozdává pan prezident. Jdu za ním, abych si vyslechl jeho názor a doporučení. A hlavně, jak se staví on k politické situaci, s tím jdu do Lán," řekl Babiš novinářům.

   

  A jak se staví muž, který ještě před časem prohlašoval, že bude doživotním kandidátem za ANO na premiéra k možnému předání vesla některému z dalších zástupců svého hnutí? "Já si nejdřív vyslechnu pana prezidenta," řekl novinářům na toto pro něj ožehavé téma. S tím ale, že od prezidenta takový krok neočekává.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...