Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZKRACHOVALÁ JEDNÁNÍ

  Fiala: Babiš vodí za nos veřejnost i prezidenta

  09.04.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Šéf ODS Petr Fiala se vyjádřil k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě. Je přesvědčen, že Babiš celou dobu jen tahá veřejnost i prezidenta za nos. Ve skutečnosti mu prý o žádnou jinou než jednobarevnou vládu totiž nejde, domnívá se Fiala

  Fiala lupa
  Petr Fiala se ke krachu povolebních vyjednávání ANO a ČSSD vyjádřil velmi kriticky | ODS

  Předseda ANO Andrej Babiš teď - skoro půl roku po volbách - vyvolává dojem, jako by tu byla nějaká neřešitelná situace, kdy se nedá sestavit vláda s většinovou podporou v Poslanecké sněmovně, říká Petr Fiala. "Přitom při prvním pokusu sestavit vládu vlastně s nikým nejednal. Při druhém pokusu se nejprve dlouho nedělo zase nic a nyní jeho jednání s ČSSD po pár týdnech zkrachovala," komentoval situaci šéf ODS.  

  Babiš zavedl Česko do politické krize. Je čas toto divadlo ukončit a vrátit se k normálním pravidlům parlamentní demokracie, říká Petr Fiala.
   

   

  Předseda ANO zavedl Českou republiku do politické krize, prohlásil Fiala. "Buďto není skutečně schopen sestavit vládu podle pravidel parlamentní demokracie, nebo - a to je pravděpodobnější - vodí za nos veřejnost i prezidenta republiky, protože mu o žádnou jinou než jeho jednobarevnou vládu ani nejde," řekl Fiala. Ztratili jsme podle něj téměř 6 měsíců, kdy se předseda ANO snažil přesvědčit veřejnost, že takovýto stav je normální, a že si na to máme zvyknout.

   

  "Ale toto normální ve skutečnosti není. Pokud Andrej Babiš není schopen nebo ochoten sestavit řádnou vládu s většinovou podporou Poslanecké sněmovny, pak má dostat příležitost někdo jiný. Někdo, kdo představí plán a bude mít předpoklady vytvořit vládu v souladu s ústavou. Ukončeme toto divadlo a vraťme se k normálním pravidlům parlamentní demokracie," dodal Fiala.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...