Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NA TAHU JE PREZIDENT

  Vláda bude, ale Babiš ať přestane být uražený a odejde

  09.04.2018 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Sociální demokraté jsou ochotni dotáhnout jednání o nové vládě do konce. Ovšem bez Andreje Babiše. Což ale říká už několik týdnů i většina parlamentní stran. Předčasné volby ČSSD vylučuje. Podobně, jako i ostatní parlamentní strany. Přichází tedy ČSSD vůbec s něčím novým?

  Zimola Jiří lupa
  Jiří Zimola je přesvedčený, že předčasné volby zatím nehrozí. | ČSSD

  Sjezd sociálních demokratů, který se uskutečnil v sobotu, dal prozatím stopku vyjednávání s ANO. Řekl to statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Pokud by přece jenom jednání znovu odstartovala, Andrej Babiš by musel už sdělit jasné podmínky. „První a jasná podmínka je záležitost týkající se jeho osoby. Jiná cesta v tuto chvíli není, než vláda bez Babiše,“ poznamenal mimo jiníé Zimola a dodal. „K jednání se vrátíme pouze v případě, že Babiš opustí svou uraženeckou rétoriku a přestane dělat z koaličních partnerů koaliční přívažky,“ řekl také. 

  Bez Babiše by s ANO chtěli vládnout i další politické strany, požadavek ČSSD není ničím novým
   

  Sociální demokraté chtějí vládnout a podle Zimoly možná znají cestu. Spoléhají totiž na úterní setkání premiéra v demisi s prezidentem země. „Čekám, že si Babiš pozorně pana prezidenta vyslechne a přestane se chovat jako šéf firmy,“ napovídá Babišovi Zimola. Svůj pohled prezentoval v neděli v České televizi. A nepřekvapil. Ani postojem k předčasným volbám. „Jednak stojí peníze, a jednak je to poslední varianta, a tady zatím nebyla využita ani druhá varianta. Když zkrachovala jednání s ČSSD, nechť jedná Babiš s ODS, Piráty nebo KSČM, ale předčasné volby bych skoro vyloučil. Prezident navíc opakovaně řekl, že volby nevypíše,“ připomenul Zimola.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...