Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PRŮZKUM

  ANO stále vede a vyhrálo by volby

  09.04.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Volby by v současné době vyhrálo hnutí ANO, a to se stejným podílem hlasů jako v říjnových volbách. Vyplývá to z březnového výzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi.

  Volby lupa
  Předčasných voleb se ANO bát nemusí | mze

  Hranici pěti procent, nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny, by aktuálně překročilo osm politických stran a hnutí – ANO, ODS, Piráti, ČSSD, SPD, KSČM, STAN a KDU-ČSL. Volby by v současné době vyhrálo hnutí ANO, a to se stejným podílem hlasů jako v říjnových volbách. Vyplývá to z březnového výzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi.  

  Posilují Piráti i ODS
   

  Na druhém a třetím místě následují ODS a Piráti. Obě tyto strany by si oproti volbám také mírně polepšily (shodně o 2,5 procentního bodu). Mírný přírůstek hlasů by zaznamenala také čtvrtá ČSSD. Aktuální data tak ukazují na zastavení odlivu příznivců této strany.

   

  Naopak SPD spolu s KSČM by podle modelu zaznamenaly úbytek svých podporovatelů. U SPD je patrný trend v podobě úbytku podporovatelů. Ta oproti únorovému modelu ztratila jeden procentní bod, oproti volbám pak tři procentní body. Do Sněmovny by se podle aktuálního modelu České televize dostaly ještě STAN a KDU-ČSL. Těsně pod pětiprocentní hranicí by zůstala TOP 09.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Volby
  Komentáře ke článku
  loading...