Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KOMUNISTÉ U MOCI?

  KSČM se hrne do vlády

  08.04.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Komunisté jsou připraveni jednat s Andrejem Babišem o programu i při druhém pokusu o sestavení vlády. Po jednání Ústředního výboru KSČM to řekl předseda strany Vojtěch Filip. Podle jeho slov komunisté stále čekají na konečné slovo sociálních demokratů a hledají jasné stanovisko, jak se postavit k případné spolupráci s SPD.

  Filip Vojtěch lupa
  foto | KSČM

  Komunisté jsou vytrvalí a dál pokračují ve vyjednávání o vládě. „Pokud jde o pozici KSČM vůči vládě Andreje Babiše (…), tedy k druhé vládě, kterou bude pravděpodobně sestavovat, protože neznám Miloše Zemana tak, že by změnil své slovo, tak pokud mu udělí mandát, je KSČM dál připravena jednat o programu,“ ohlásil Filip.  

  Filip je ochotný jednat a dělat kompromisy
   

  Komunisté svou připravenost dál jednat s Babišem deklarovali poté, co došlo k rozkolu při vyjednáváních o vládě mezi ČSSD a ANO, jejichž případnou koalici byli připraveni tiše podporovat. "Jsme zvědavi, jakým způsobem bude dál hledat partnera k potřebné většině,“ dodal Filip na Babišovu adresu. Podotkl, že komunisté svou připravenost k dalším jednáním o programu deklarují bez znalosti závěrů sjezdu ČSSD, na které se teprve čeká.  Vedení komunistů se zabývalo mimo jiné variantou, že podporu pro vznik své vlády bude hledat Babiš i u SPD Tomia Okamury. „Není to komfortní postavení ani pro KSČM a pravděpodobně ani pro Andreje Babiše. Na druhou stranu musíme respektovat, že je to jedna z variant,“ prohlásil předseda KSČM s poznatkem, že ovšem u SPD těžko vidí programovou shodu s výjimkou zákona o referendu.


   
  Vojtěch Filip se během příštího týdne chystá na konzultaci k prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle něj je také nutné počkat na to, s jakým výsledkem přijde od prezidenta Babiš. Ten se má se Zemanem setkat v úterý. Premiér v demisi už dříve avizoval, že po schůzce s prezidentem oznámí, jak hodlá postupovat dál.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: KSČM, Vojtěch Filip
  Komentáře ke článku
  loading...